Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket Quarter Final Semi-Final Final
Boys U10 Gold
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/161/26,1/272/22/3
Venue: Jeanne Hansen Park
Marysville Getchell High
Whitman MS
Woodinville Sports Field
Island Crest Park
Marymoor Park
Ridgecrest Elementary School
TBD
Eastgate Elementary
McGilvra
Marymoor Park Pea Patch
Jeanne Hansen Park
Woodinville Sports Field
Eastgate Elementary
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Boys U10 Silver
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/26,1/272/22/3
Venue: Jeanne Hansen Park
Ridgecrest Elementary School
TBD
Eastgate Elementary
Ravensdale
Shaw Rd Elementary
Whitman MS
Island Crest Park
Phillips 66 Soccer Park
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Boys U11 Gold
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/191/262/22/3
Venue: Shoreline Center
Sunset Park
Surprise Lake Middle School
Tyee Middle School
Walt Hundley
Woodinville Sports Field
Marymoor Park
Battle Point Park
Jeanne Hansen Park
Jefferson Playfield
Fort Nugent
Islander Middle School
Whitman MS
Shaw Rd Elementary
Battle Point Park
Jeanne Hansen Park
Shoreline Center
Woodinville Sports Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U11 Silver
Date: 1/5,1/6,1/12,1/131/262/22/3
Venue: Ferrucci Junior High
Jeanne Hansen Park
Karl Grosch Field at Steel Lake
Marymoor Park
Petrovitsky Park
Woodinville Sports Field
Woodridge Elementary
Shoreline Center
Battle Point Park
Phillips 66 Soccer Park
Ravensdale
TBD
Chinook Middle School
Whitman MS
TBD
Woodinville Sports Field
Woodridge Elementary
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Boys U12 Gold
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/18,1/19,1/201/262/22/3
Venue: Battle Point Park
Jeanne Hansen Park
Kasch Park Sports Complex
Woodinville Sports Field
Woodridge Elementary
Harbor School Vashon
Jefferson Playfield
Walt Hundley
Marymoor Park
Surprise Lake Middle School
Wilson Field
Shoreline Center
TBD
Kentridge
Van Asselt Elementary
Battle Point Park
Surprise Lake Middle School
TBD
Woodinville Sports Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U12 Silver
Date: 1/5,1/6,1/12,1/131/262/22/3
Venue: Island Crest Park
Kasch Park Sports Complex
Shoreline Center
TBD
Tyee Middle School
Jefferson Playfield
Marymoor Park
Shaw Rd Elementary
Walt Hundley
Chinook Middle School
Van Asselt Playground
Chinook Middle School
Island Crest Park
Jefferson Playfield
Walt Hundley
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U13 Gold
Date: 1/5,1/12,1/131/262/22/3
Venue: Genesee Park and Playfield
Kellogg MS
Lakes High School
Maywood Middle
Petrovitsky Park
Roosevelt HS
TBD
Walt Hundley
Bainbridge High School
Georgetown
Ingraham High School
Kentridge
North Creek 4
Perrigo Community Park
Shoreline Center
Battle Point Park
Chinook Middle School
International School
Jeanne Hansen Park
North Creek 2
Battle Point Park
Bothell High School
Marymoor Park
TBD
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U13 Silver
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/19,1/201/25,1/262/22/3
Venue: Islander Middle School
Newport Hills Park
Perrigo Community Park
Walt Hundley
Einstein MS
Petrovitsky Park
Starfire Complex
Genesee Park and Playfield
Ingraham High School
Ravensdale
Kasch Park
Marymoor Park
Garfield HS
Kasch Park Sports Complex
Shoreline Center
Archbishop Murphy High School
Ravensdale
Shoreline Center
TBD
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U14 Div A
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/18,1/191/262/22/3
Venue: Beaver Lake MS
International School
Kasch Park Sports Complex
Marymoor Park
Maywood Middle
Meeker Middle School
Miller
Newport Hills Park
North Creek 2
TBD
Einstein MS
Bainbridge High School
Genesee Park and Playfield
Ingraham High School
North Creek 4
Perrigo Community Park
Shorecrest HS
Wilson HS
Battle Point Park
Jeanne Hansen Park
North Creek 1
Petrovitsky Park
Walt Hundley
Magnuson Park fields
Wilburton Park
Bothell High School
Georgetown
TBD
Truman
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U15 Div A
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/19,1/201/272/22/3
Venue: Harmony Sports Complex
North Creek 1
Shoreline Center
International School
Kasch Park Sports Complex
Loyal Heights
Newport Hills Park
Ravensdale
Surprise Lake Middle School
Wilburton Park
Chinook Middle School
Curtis High School
Delridge Playfield
Ingraham High School
Jeanne Hansen Park
Perrigo Community Park
Battle Point Park
Foster High School
Sparks Stadium
Tahoma High School
Walt Hundley
Battle Point Park
Delridge Playfield
Marymoor Park
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U16 Div A
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/20,1/211/272/22/3
Venue: Foster High School
Harmony Sports Complex
Kasch Park Sports Complex
Surprise Lake Middle School
Franklin HS
International School
Loyal Heights
Newport Hills Park
Petrovitsky Park
Bainbridge High School
Delridge Playfield
Georgetown
Magnuson
Marymoor Park
North Creek 1
North Creek 4
Perrigo Community Park
Shorewood
Battle Point Park
Shoreline Center
Genesee Park and Playfield
Perrigo Community Park
Shoreline Center
TBD
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U17 Div A
Date: 12/16,1/5,1/6,1/8,1/12,1/13,1/19,1/201/272/22/3
Venue: Islander Middle School
Battle Point Park
Harmony Sports Complex
Newport Hills Park
Sparks Stadium
International School
Miller
Miller Community Center
Wilburton Park
Woodinville Sports Field
Ingraham High School
Bainbridge High School
Genesee Park and Playfield
Perrigo Community Park
Shorecrest HS
Shoreline Center
TBD
Delridge Playfield
Tahoma High School
Marymoor Park
Ingraham High School
Marymoor Park
Ravensdale
Woodinville Sports Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U19 Div A
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/19,1/201/272/22/3
Venue: TBD
Beaver Lake MS
Karl Grosch Field at Steel Lake
Shoreline Center
Skagit Valley Community College
Whatcom Community College
Hartman Park
Ingraham High School
Islander Middle School
Jefferson Playfield
Marysville Getchell High
North Creek 1
Battle Point Park
Genesee Park and Playfield
Newport Hills Park
Surprise Lake Middle School
Wilburton Park
Woodinville Sports Field
Lynnwood High School
Genesee Park and Playfield
TBD
Woodinville Sports Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U10 Gold
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/19,1/201/262/22/3
Venue: Chinook Middle School
Ferrucci Junior High
Surprise Lake Middle School
Whitman MS
Ridgecrest Elementary School
Woodinville Sports Field
Jeanne Hansen Park
Marymoor Park
McGilvra
Ravensdale
Chinook Middle School
Jeanne Hansen Park
Whitman MS
Woodinville Sports Field
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Girls U10 Silver
Date: 1/5,1/12,1/13,1/19,1/26,1/272/22/3
Venue: Kasch Park Sports Complex
Marymoor Park
TBD
Island Crest Park
McGilvra
Eastgate Elementary
Ravensdale
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Girls U11 Gold
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/262/22/3
Venue: Jeanne Hansen Park
Marymoor Park
Shoreline Center
Surprise Lake Middle School
Whitman MS
Woodinville Sports Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U11 Silver
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/26,1/272/22/3
Venue: Petrovitsky Park
TBD
Woodinville Sports Field
Chinook Middle School
Shoreline Center
Woodridge Elementary
Battle Point Park
Wilson Field
Ravensdale
Van Asselt Elementary
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Girls U12 Gold
Date: 1/5,1/12,1/262/22/3
Venue: Battle Point Park
Marymoor Park
Shoreline Center
Woodridge Elementary
Woodinville Sports Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U12 Silver
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/19,1/201/26,1/272/22/3
Venue: Ferrucci Junior High
Hazen High School
Jefferson Playfield
Shoreline Center
Walt Hundley
Kasch Park Sports Complex
Marysville Getchell High
Maywood Middle
Fort Nugent
Jeanne Hansen Park
Ravensdale
Surprise Lake Middle School
Chinook Middle School
Marymoor Park
Petrovitsky Park
Van Asselt Elementary
Game Farm Park
Fort Nugent
Petrovitsky Park
Walt Hundley
Marymoor Park
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U13 Gold
Date: 1/5,1/12,1/13,1/26,1/272/22/3
Venue: Kasch Park Sports Complex
Lower Woodland
Walt Hundley
Ingraham High School
Shorecrest HS
Marymoor Park
Petrovitsky Park
Perrigo Community Park
Shoreline Center
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Gilrs U13 Silver
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/19,1/20,1/211/26,1/272/22/3
Venue: Chinook Middle School
Genesee Park and Playfield
Jeanne Hansen Park
Lakes High School
Shorewood
Sparks Stadium
Battle Point Park
Delridge Playfield
Marymoor Park
Wilburton Park
Maywood Middle
Ravensdale
Walt Hundley
Hazen High School
Shoreline Center
Chinook Middle School
Perrigo Community Park
Shorewood
Walt Hundley
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U14 Div A
Date: 1/5,1/6,1/12,1/13,1/201/26,1/272/22/3
Venue: Jeanne Hansen Park
Kellogg MS
North Creek 2
North Creek 4
Perrigo Community Park
Sparks Stadium
Tillicum Middle School
North Creek 1
Petrovitsky Park
Ravensdale
Genesee Park and Playfield
Ingraham High School
Islander Middle School
Kentridge
Shorecrest HS
Battle Point Park
Kasch Park Sports Complex
South Whidbey Soccer Complex
Tahoma High School
Walt Hundley
Garfield HS
Loyal Heights
Battle Point Park
Jeanne Hansen Park
Petrovitsky Park
Walt Hundley
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.