Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket Quarter Final Semi-Final Final
Boys U10 Gold
Date: 3/28,4/3,4/10,4/17,4/184/244/25
Venue: Clyde Hill Elementary School
Jeanne Hansen Park
Surprise Lake Middle School
McGilvra
TBD
Ridgecrest Elementary School
Gordon Synthetic Turf Athletic Field
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Boys U10 Silver
Date: 3/21,3/27,3/28,4/10,4/11,4/17,4/184/234/25
Venue: Clyde Hill Elementary School
Hazen High School
Jeanne Hansen Park
McGilvra
Gordon Synthetic Turf Athletic Field
TBD
Surprise Lake Middle School
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Boys U11 Gold
Date: 3/20,3/21,3/27,3/28,4/2,4/10,4/11,4/174/244/25
Venue: Homestead
Jefferson Playfield
Marysville Pilchuck HS
Van Asselt Elementary
Petrovitsky Park
Whitman MS
Chinook Middle School
Starfire Sports Complex
Surprise Lake Middle School
Tyee Middle School
Medina Elementary
Shoreline Center
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U11 Silver
Date: 3/20,3/21,3/26,3/27,3/28,4/10,4/11,4/17,4/184/244/25
Venue: Van Asselt Play Field
Gordon Synthetic Turf Athletic Field
Shoreline Center
Surprise Lake Middle School
Woodridge Elementary
Jeanne Hansen Park
Jefferson Playfield
Jason Lee Middle School (Tacoma)
Whitman MS
TBD
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U12 Gold
Date: 3/28,4/10,4/17,4/184/244/25
Venue: Jefferson Playfield
Marysville Pilchuck HS
Whitman MS
Chinook Middle School
Jeanne Hansen Park
Woodridge Elementary
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U12 Silver
Date: 3/20,3/21,3/28,4/10,4/11,4/17,4/184/234/25
Venue: Shoreline Center
Surprise Lake Middle School
Petrovitsky Park
Lower Woodland
Starfire Complex
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U13 Gold
Date: 3/20,3/21,3/27,4/10,4/11,4/17,4/184/234/25
Venue: Shorewood
Surprise Lake Middle School
Hiawatha
Genesee Park and Playfield
Shorecrest HS
Walt Hundley
Ingraham High School
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U13 Silver
Date: 3/20,3/21,3/27,3/28,4/3,4/10,4/11,4/17,4/184/234/25
Venue: Central Park
Summit Park
Jeanne Hansen Park
Marysville Pilchuck HS
Wilburton Park
Starfire Complex
Woodland Park
Chinook Middle School
Hiawatha
Sealth Stadium
Gordon Synthetic Turf Athletic Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U14 Gold
Date: 3/20,3/21,3/27,3/28,4/8,4/10,4/174/244/25
Venue: Chinook Middle School
Surprise Lake Middle School
Robinswood Park
Jeanne Hansen Park
Valley RidgePark
Sealth Stadium
Shoreline Center
Shorecrest HS
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U14 Silver
Date: 3/27,3/28,4/10,4/174/244/25
Venue: Getchell HS
Eckstein
Harmony Sports Complex
Starfire Sports Complex
Lower Woodland
Shoreline Center
Addams (Summit)
Chinook Middle School
Marysville Pilchuck HS
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U15 Div A
Date: 3/21,3/27,3/28,4/3,4/10,4/114/184/244/25
Venue: Hazen
Robinswood
Shorewood
Summit Park
Surprise Lake Middle School
Wilburton Park
Chinook Middle School
Eckstein
Fort Steilacoom Park
Garfield HS
Hiawatha
Jeanne Hansen Park
Starfire Complex
Ballard High School
Hazen High School
Jefferson Playfield
Tillicum Middle School
Walt Hundley
Wilson Field
Fort Steilacoom Park
Jeanne Hansen Park
Twin Ponds
Wilson Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U16 Div A
Date: 3/28,4/3,4/11,4/184/244/25
Venue: Garfield HS
Hiawatha
Lower Woodland
Maywood Middle
Islander Middle School
Chinook Middle School
Shorewood
Shorecrest HS
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U17 Div A
Date: 3/20,3/21,3/28,4/10,4/11,4/184/244/25
Venue: Genesee Park and Playfield
Hazen
Jeanne Hansen Park
Hazen High School
Shoreline Center
TBD
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys U19 Div A
Date: 3/20,3/21,3/27,3/28,4/9,4/11,4/184/244/25
Venue: Petrovitsky Park
Magnuson Park fields
Wilburton Park
Surprise Lake Middle School
Franklin HS
Hazen High School
Islander Middle School
Shorewood
Walt Hundley
Lower Woodland
Robinswood Park
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U10 Gold
Date: 3/27,4/10,4/17,4/184/244/25
Venue: Clyde Hill Elementary School
Homestead
Marysville Pilchuck HS
Jeanne Hansen Park
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Girls U10 Silver
Date: 3/28,4/10,4/11,4/17,4/184/25
Venue: Central Park
TBD
Surprise Lake Middle School
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Girls U11 Gold
Date: 3/28,3/31,4/10,4/17,4/184/244/25
Venue: Shoreline Center
Woodridge Elementary
Tyee Middle School
Kasch Park Sports Complex
Jefferson Playfield
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U11 Silver
Date: 3/20,3/27,3/28,4/10,4/17,4/184/244/25
Venue: Jefferson Playfield
Maywood Middle
Medina Elementary
Ravensdale
Whitman MS
Agnew fields
Gordon Synthetic Turf Athletic Field
Chinook Middle School
Mercer Island Lid
Petrovitsky Park
Van Asselt Elementary
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U12 Gold
Date: 3/20,3/21,3/27,4/17,4/184/234/25
Venue: Chinook Middle School
Petrovitsky Park
Marysville Pilchuck HS
Surprise Lake Middle School
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U12 Silver
Date: 3/20,3/21,3/28,4/10,4/11,4/17,4/184/244/25
Venue: Petrovitsky Park
Jeanne Hansen Park
Whitman MS
Jefferson Playfield
Surprise Lake Middle School
Evergreen Primary School
Ravensdale
Gordon Synthetic Turf Athletic Field
Meeker Middle School
Shoreline Center
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U13 Gold
Date: 3/21,4/11,4/16,4/17,4/184/234/25
Venue: Jeanne Hansen Park
Hazen High School
Surprise Lake Middle School
Strawberry Fields
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Gilrs U13 Silver
Date: 3/27,3/28,4/10,4/17,4/204/244/25
Venue: Central Park
Hiawatha
Garfield HS
Shorewood
Ingraham High School
Maywood Middle
Shoreline Center
TBD
Addams (Summit)
Walt Hundley
Georgetown
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U14 Gold
Date: 3/20,3/21,3/27,3/28,4/11,4/17,4/184/234/25
Venue: Walt Hundley
Wilburton Park
Ravensdale
Jeanne Hansen Park
Marysville Pilchuck HS
Hiawatha
Chinook Middle School
Petrovitsky Park
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U14 Silver
Date: 3/20,3/21,3/27,3/28,4/3,4/10,4/11,4/17,4/184/244/25
Venue: Robinswood
Shoreline Center
Newport Hills Park
Sacajawea Middle School
Franklin HS
Heritage Rec Center
Shorewood
Robinswood Park
Summit Park
Surprise Lake Middle School
Loyal Heights
Genesee Park and Playfield
Marysville Pilchuck HS
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U15
Date: 3/20,3/21,3/28,4/10,4/114/184/244/25
Venue: Walt Hundley
Fort Steilacoom Park
Islander Middle School
Jefferson Playfield
Lower Woodland
Surprise Lake Middle School
Archbishop Murphy High School
Eckstein
Gordon Synthetic Turf Athletic Field
Jeanne Hansen Park
Shoreline Center
Steve Cox
Kasch Park Sports Complex
Loyal Heights
152nd Street Complex
Genesee Park and Playfield
Integrity Stadium
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U16
Date: 3/27,3/28,4/10,4/11,4/17,4/184/25
Venue: Walt Hundley
Marysville Pilchuck HS
Kasch Park Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U17
Date: 4/3,4/10,4/11,4/17,4/184/244/25
Venue: Gordon Synthetic Turf Athletic Field
Wilburton Park
Surprise Lake Middle School
Hiawatha
Walt Hundley
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U19
Date: 3/27,3/28,4/2,4/11,4/17,4/184/244/25
Venue: Heritage Rec Center
Garfield HS
Marysville Pilchuck HS
Genesee Park and Playfield
Kasch Park Sports Complex
Archbishop Murphy High School
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets