Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Boys U9 East
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13
Venue: Southwood
Summit Trails Middle School
Petrovitsky Park
French Field
Brackets: All Brackets

Boys U9 West
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/3,10/9,10/16,10/17,10/23,10/24,10/30,10/31,11/6,11/7,11/13,11/14,11/20,11/21
Venue: Honey Dew Elementary
North Green River Park
Celebration Park
Ron Regis Park
Summit Trails Middle School
Petrovitsky Park
Ravensdale
French Field
Hazen High School
Maywood Middle
Brackets: All Brackets

Boys U10
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20
Venue: North Green River Park
Ron Regis Park
Summit Trails Middle School
Celebration Park
Southwood
Petrovitsky Park
French Field
Hazen High School
Kentwood High School
Brackets: All Brackets

Boys U11 - Div 4
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4
Venue: Southwood
Karl Grosch Field at Steel Lake
Kiwanis Park
Summit Trails Middle School
Kentlake High School
Hazen High School
Maywood Middle
Brackets: All Brackets

Boys U11 - Div 3
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13
Venue: Kiwanis Park
North Green River Park
Summit Trails Middle School
Southwood
Ravensdale
Kentlake High School
Maywood Middle
Brackets: All Brackets

Boys U12
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13
Venue: Karl Grosch Field at Steel Lake
Kiwanis Park
North Green River Park
Jason Lee Middle School (Tacoma)
Maywood Middle
Southwood
Summit Trails Middle School
Petrovitsky Park
Kentlake High School
Ravensdale
Brackets: All Brackets

Boys U13 - Div 3
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/14,11/20,12/4
Venue: Fort Steilacoom Park
Mason Middle School
Peninsula High School
Hiawatha
Vashon High School
Delridge Playfield
Sehmel Homestead Park
Brackets: All Brackets

Boys U13 - Div 4
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4,12/11,12/12,12/18
Venue: Fort Steilacoom Park
North Green River Park
WPFC Soccer Complex
Chambers Creek Park and Fields
Hiawatha
Ravensdale
Southwood
Curtis High School
Kentwood High School
Maxwell Stadium (old THS)
Delridge Playfield
Petrovitsky Park
Lakes High School
Walt Hundley
Brackets: All Brackets

Boys U14 - Div 3
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4
Venue: North Green River Park
WPFC Soccer Complex
Hazen High School
Hiawatha
Ravensdale
Valley RidgePark
Delridge Playfield
Maxwell Stadium (old THS)
Brackets: All Brackets

Boys U14 - Div 4
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4
Venue: Glacier View JH
Hiawatha
Sacajawea Middle School
North Green River Park
Valley RidgePark
Delridge Playfield
Maywood Middle
Ravensdale
Petrovitsky Park
Saghalie Middle School
Hazen High School
Brackets: All Brackets

Boys U14 - South
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4
Venue: Peninsula High School
Surprise Lake Middle School
Whittier Elementary
Fort Steilacoom Park
Chambers Creek Park and Fields
Columbia Junior High
Curtis High School
Sehmel Homestead Park
Brackets: All Brackets

Boys U15
Date: 9/11,9/12,9/18,9/19,9/25,9/26,10/2,10/3,10/9,10/10,10/16,10/17,10/23,10/24,10/30,10/31,11/6,11/7,11/13,11/14,11/21,12/4,12/5
Venue: Chambers Creek Park and Fields
Whittier Elementary
Fort Steilacoom Park
Sacajawea Middle School
Vashon High School
Evergreen HS
Peninsula High School
Valley RidgePark
Hazen High School
Saghalie Middle School
Southwood
Maywood Middle
Baker Middle School
Curtis High School
Gig Harbor High School
Lakes High School
Brackets: All Brackets

Boys U16
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7,11/14,11/21,12/5
Venue: Fort Steilacoom Park
Glacier View JH
North Green River Park
Sacajawea Middle School
Foster High School
Ravensdale
WPFC Soccer Complex
Starfire Sports Complex
North SeaTac Park
Petrovitsky Park
Lakes High School
Brackets: All Brackets

Boys U17-19
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7,11/14,11/21,12/5
Venue: Fort Steilacoom Park
Glacier View JH
Vashon High School
Starfire Complex
Whittier Elementary
Foster High School
Foss High School
North SeaTac Park
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls U9
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20
Venue: Honey Dew Elementary
Southwood
Summit Trails Middle School
North Green River Park
Ron Regis Park
Celebration Park
Petrovitsky Park
French Field
Hazen High School
Kentwood High School
Brackets: All Brackets

Girls U10 Div 4
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13
Venue: Celebration Park
North Green River Park
Ron Regis Park
Summit Trails Middle School
Southwood
Petrovitsky Park
French Field
Hazen High School
Brackets: All Brackets

Girls U11 Div 4
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4
Venue: Kiwanis Park
Southwood
Summit Trails Middle School
North Green River Park
Ravensdale
Kentlake High School
Kentwood High School
Petrovitsky Park
Brackets: All Brackets

Girls U12 East
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20
Venue: Kiwanis Park
Summit Trails Middle School
North Green River Park
Southwood
Petrovitsky Park
Ravensdale
Kentwood High School
Brackets: All Brackets

Girls U12 West
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/8,11/13,11/20
Venue: Walt Hundley
Highland Park Playground
Karl Grosch Field at Steel Lake
Kiwanis Park
North SeaTac Park
Celebration Park
Brackets: All Brackets

Girls U13 - Div 3
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4
Venue: Chambers Creek Park and Fields
Hiawatha
Mason Middle School
Surprise Lake Middle School
Fort Steilacoom Park
Maywood Middle
Peninsula High School
Delridge Playfield
Southwood
Hazen High School
Curtis High School
Gig Harbor High School
Brackets: All Brackets

Girls U14 - Div 4
Date: 9/11,9/18,9/25,10/2,10/9,10/16,10/17,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4,12/11,12/18
Venue: Evergreen HS
Maywood Middle
Whittier Elementary
North Green River Park
Saghalie Middle School
Vashon High School
Hazen High School
Chambers Creek Park and Fields
Valley RidgePark
Sacajawea Middle School
Petrovitsky Park
Curtis High School
Maxwell Stadium (old THS)
Truman
Mason Middle School
Brackets: All Brackets

Girls U14/U15 Div 3
Date: 9/11,9/18,9/19,9/25,10/2,10/9,10/16,10/23,10/30,11/6,11/13,11/20,12/4
Venue: Chambers Creek Park and Fields
Peninsula High School
Fort Steilacoom Park
Glacier View JH
Hiawatha
Delridge Playfield
Southwood
Curtis High School
Lakes High School
Brackets: All Brackets

Girls U15/U16
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7,11/14,11/21,12/5,12/12,12/19
Venue: North Green River Park
Surprise Lake Middle School
Hazen High School
Vashon High School
Ravensdale
Evergreen HS
Petrovitsky Park
Brackets: All Brackets

Girls U16-19 - Div 3
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7,11/14,11/21,12/5,12/12,12/19
Venue: Southwood
Whittier Elementary
Hazen High School
Ravensdale
Foss High School
Fort Steilacoom Park
Maywood Middle
Petrovitsky Park
Brackets: All Brackets