Team Schedules - Girls Under 13 Div 3
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A11 : Thorns North FC 06G Red33333333301333303346 42  58 
 A5 : PacNW G06 Maroon A33103033333333033343 41  63 
 A2 : Eastside FC G06 Blue C31333133331330333042 29  42 
 A1 : Northwest United G06 Black03303331333300130335 27  49 
 A10 : Whatcom FC Rangers - G06 Blue03333010100313033330 8  35 
 A7 : WPFC G06 White C13300300100111333326 22  52 
 A13 : Spokane Sounders G06 Shale13303033300303100026 -2  29 
 A8 : PacNW G06 Blue B13000000133013331325 -3  34 
 A3 : Washington Rush G06 Nero B00003003331310300323 -9  32 
 A12 : 3RSC G06 RCL Black30103133310000000018 -18  33 
 A6 : FWFC G06 White10000030010013301013 -28  12 
 A9 : Snohomish United G06 Red B1000000000300010005 -64  14 
 A4 : GS Surf G06 B0010000000000010002 -45  6 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656526  Sacajawea Middle School  08:00 AM  1 A6 vs A9FWFC G06 White 1 vs.Snohomish United G06 Red B1
 656527  152nd Street Complex  10:00 AM  1 A7 vs A8WPFC G06 White C 2 vs.PacNW G06 Blue B2
 656523  Walter E. Hall  04:30 PM  1 A3 vs A12Washington Rush G06 Nero B 2 vs.3RSC G06 RCL Black3
 656522  Skagit Valley Community College  05:30 PM  1 A1 vs A2Northwest United G06 Black 0 vs.Eastside FC G06 Blue C2
 656525  Starfire Complex  06:00 PM  3 A5 vs A10PacNW G06 Maroon A 1 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue0

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656537  Starfire Complex  01:00 PM  2 A5 vs A12PacNW G06 Maroon A 5 vs.3RSC G06 RCL Black1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656531  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A10 vs A6Whatcom FC Rangers - G06 Blue 3 vs.FWFC G06 White1
 656571  Spokane Shadow Polo Fields  04:00 PM  14 A13 vs A5Spokane Sounders G06 Shale 2 vs.PacNW G06 Maroon A2

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656528  Kasch Park  10:35 AM  1 A3 vs A1Washington Rush G06 Nero B 0 vs.Northwest United G06 Black5
 656530  Canfield North  12:30 PM  3 A11 vs A5Thorns North FC 06G Red 3 vs.PacNW G06 Maroon A2
 656577  Lynnwood High School  04:00 PM  3 A4 vs A7GS Surf G06 B 0 vs.WPFC G06 White C4

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656532  Stocker Fields  09:00 AM  1 A9 vs A7Snohomish United G06 Red B 0 vs.WPFC G06 White C7
 656595  Rd. 36  01:45 PM  1 A12 vs A23RSC G06 RCL Black 2 vs.Eastside FC G06 Blue C2
 656539  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  4 A7 vs A10WPFC G06 White C 2 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue3

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656535  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A1 vs A4Northwest United G06 Black 4 vs.GS Surf G06 B0
 656540  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A8 vs A9PacNW G06 Blue B 5 vs.Snohomish United G06 Red B1
 656534  Southridge SC  02:00 PM  SR6 A12 vs A133RSC G06 RCL Black 0 vs.Spokane Sounders G06 Shale2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656542  Starfire Complex  10:30 AM  3 A5 vs A1PacNW G06 Maroon A 3 vs.Northwest United G06 Black0
 656545  Rd. 36  10:45 AM  4 A12 vs A63RSC G06 RCL Black 3 vs.FWFC G06 White0
 656547  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A10 vs A8Whatcom FC Rangers - G06 Blue 2 vs.PacNW G06 Blue B1
 656544  Spokane Shadow Polo Fields  02:30 PM  1 A13 vs A3Spokane Sounders G06 Shale 3 vs.Washington Rush G06 Nero B1
 656546  Canfield North  04:00 PM  3 A11 vs A7Thorns North FC 06G Red 3 vs.WPFC G06 White C0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656596  Canfield East  08:00 AM  4 A11 vs A3Thorns North FC 06G Red 4 vs.Washington Rush G06 Nero B2
 656593  Spokane Shadow Polo Fields  08:30 AM  1 A13 vs A7Spokane Sounders G06 Shale 2 vs.WPFC G06 White C3
 656529  Columbia Basin College  10:00 AM  2 A12 vs A43RSC G06 RCL Black 1 vs.GS Surf G06 B1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656549  Preston Park  09:00 AM  2 A2 vs A5Eastside FC G06 Blue C 2 vs.PacNW G06 Maroon A1
 656553  Stocker Fields  11:00 AM  3 A9 vs A10Snohomish United G06 Red B 1 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue5
 656551  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A7 vs A12WPFC G06 White C 2 vs.3RSC G06 RCL Black3
 656552  Starfire Sports Complex  03:30 PM  4 A8 vs A11PacNW G06 Blue B 0 vs.Thorns North FC 06G Red4
 656550  Kasch Park Sports Complex  04:45 PM  2 A3 vs A4Washington Rush G06 Nero B 3 vs.GS Surf G06 B0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656538  Todd Beamer  08:00 AM  1 A6 vs A11FWFC G06 White 0 vs.Thorns North FC 06G Red3
 656524  Lynnwood High School  02:00 PM  3 A4 vs A11GS Surf G06 B 0 vs.Thorns North FC 06G Red1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656555  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A6 vs A2FWFC G06 White 1 vs.Eastside FC G06 Blue C3
 656559  Canfield North  01:30 PM  3 A11 vs A9Thorns North FC 06G Red 7 vs.Snohomish United G06 Red B0
 656558  Rd. 36  01:45 PM  3 A12 vs A83RSC G06 RCL Black 7 vs.PacNW G06 Blue B0
 656556  Starfire Complex  01:45 PM  3 A5 vs A3PacNW G06 Maroon A 5 vs.Washington Rush G06 Nero B1
 656554  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A7 vs A1WPFC G06 White C 0 vs.Northwest United G06 Black2

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656541  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  10 A13 vs A9Spokane Sounders G06 Shale 5 vs.Snohomish United G06 Red B0
 656536  Preston Park  05:00 PM  1 A2 vs A3Eastside FC G06 Blue C 5 vs.Washington Rush G06 Nero B0

Bracket - Thursday, October 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656586  Starfire Sports Complex  06:40 PM  1 A5 vs A8PacNW G06 Maroon A 5 vs.PacNW G06 Blue B2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656563  Inglemoor High School  09:30 AM  HS A4 vs A5GS Surf G06 B 0 vs.PacNW G06 Maroon A8
 656561  Preston Park  10:30 AM  2 A2 vs A7Eastside FC G06 Blue C 0 vs.WPFC G06 White C0
 656564  Stocker Fields  11:00 AM  3 A9 vs A12Snohomish United G06 Red B 2 vs.3RSC G06 RCL Black4
 656562  Kasch Park Sports Complex  12:10 PM  1 A3 vs A6Washington Rush G06 Nero B 3 vs.FWFC G06 White1
 656560  Sedro Woolley High School  05:00 PM  1 A1 vs A8Northwest United G06 Black 5 vs.PacNW G06 Blue B1

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656589  Kasch Park  02:45 PM  1 A3 vs A10Washington Rush G06 Nero B 3 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656570  Todd Beamer  09:00 AM  1 A6 vs A4FWFC G06 White 1 vs.GS Surf G06 B0
 656568  Valley RidgePark  09:30 AM  2North A8 vs A2PacNW G06 Blue B 0 vs.Eastside FC G06 Blue C1
 656567  Stocker Fields  01:00 PM  1 A9 vs A1Snohomish United G06 Red B 0 vs.Northwest United G06 Black6
 656572  Chiawana HS  01:45 PM  2 A12 vs A103RSC G06 RCL Black 3 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue3
 656569  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A7 vs A3WPFC G06 White C 1 vs.Washington Rush G06 Nero B4

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656566  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  10 A13 vs A11Spokane Sounders G06 Shale 0 vs.Thorns North FC 06G Red8

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656576  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A3 vs A8Washington Rush G06 Nero B 1 vs.PacNW G06 Blue B1
 656575  Preston Park  11:00 AM  2 A2 vs A9Eastside FC G06 Blue C 6 vs.Snohomish United G06 Red B0
 656579  Canfield North  12:00 PM  3 A11 vs A12Thorns North FC 06G Red 3 vs.3RSC G06 RCL Black1
 656574  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A10 vs A13Whatcom FC Rangers - G06 Blue 1 vs.Spokane Sounders G06 Shale2

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656557  North Creek 4  09:30 AM  4 A4 vs A13GS Surf G06 B 1 vs.Spokane Sounders G06 Shale3
 656578  Starfire Sports Complex  01:00 PM  3 A5 vs A6PacNW G06 Maroon A 3 vs.FWFC G06 White0
 656573  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A1 vs A10Northwest United G06 Black 2 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue2

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656581  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A10 vs A2Whatcom FC Rangers - G06 Blue 1 vs.Eastside FC G06 Blue C2
 656583  Starfire Sports Complex  10:00 AM  4 A8 vs A4PacNW G06 Blue B 2 vs.GS Surf G06 B1
 656585  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A6 vs A13FWFC G06 White 0 vs.Spokane Sounders G06 Shale1
 656582  Valley View MS  11:00 AM  1 A9 vs A3Snohomish United G06 Red B 1 vs.Washington Rush G06 Nero B4
 656580  Canfield North  03:00 PM  3 A11 vs A1Thorns North FC 06G Red 0 vs.Northwest United G06 Black3
 656584  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A7 vs A5WPFC G06 White C 1 vs.PacNW G06 Maroon A3

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656594  Spokane Shadow Polo Fields  10:00 AM  10 A13 vs A1Spokane Sounders G06 Shale 1 vs.Northwest United G06 Black2
 656543  Edmonds Community College  01:30 PM  ECC A4 vs A2GS Surf G06 B 0 vs.Eastside FC G06 Blue C4

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656590  North Creek 1  09:00 AM  1 A4 vs A9GS Surf G06 B 0 vs.Snohomish United G06 Red B2
 656592  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A6 vs A7FWFC G06 White 3 vs.WPFC G06 White C3
 656588  Preston Park  12:30 PM  1 A2 vs A11Eastside FC G06 Blue C 1 vs.Thorns North FC 06G Red1
 656587  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A1 vs A12Northwest United G06 Black 4 vs.3RSC G06 RCL Black1

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656565  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A10 vs A11Whatcom FC Rangers - G06 Blue 0 vs.Thorns North FC 06G Red4

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656598  Valley View MS  09:00 AM  1 A9 vs A5Snohomish United G06 Red B 2 vs.PacNW G06 Maroon A7
 656599  Valley RidgePark  11:30 AM  2North A8 vs A6PacNW G06 Blue B 2 vs.FWFC G06 White0
 656533  Preston Park  12:30 PM  1 A2 vs A13Eastside FC G06 Blue C 2 vs.Spokane Sounders G06 Shale0

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656591  Petrovitsky Park  11:15 AM  2 A8 vs A13PacNW G06 Blue B 0 vs.Spokane Sounders G06 Shale3
 656548  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 A1 vs A6Northwest United G06 Black 3 vs.FWFC G06 White1
 656597  Phillips 66 Soccer Park  04:30 PM  01 A10 vs A4Whatcom FC Rangers - G06 Blue 2 vs.GS Surf G06 B0

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750124  Starfire Complex  11:00 AM  4 A8 vs A7PacNW G06 Blue B 2 vs.WPFC G06 White C2

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750129  SFCC 1  01:00 PM  1 A13 vs A11Spokane Sounders G06 Shale 0 vs.Thorns North FC 06G Red3
 750122  Preston Park  01:00 PM  1 A2 vs A1Eastside FC G06 Blue C 1 vs.Northwest United G06 Black0

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750127  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A1 vs A5Northwest United G06 Black 0 vs.PacNW G06 Maroon A2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750139  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A6 vs A3FWFC G06 White 0 vs.Washington Rush G06 Nero B0
 750132  Snohomish High School  01:00 PM  Low A9 vs A8Snohomish United G06 Red B 0 vs.PacNW G06 Blue B6
 750131  Whatcom Community College  04:00 PM  1 A10 vs A7Whatcom FC Rangers - G06 Blue 1 vs.WPFC G06 White C1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750133  Civic Field Stadium  10:00 AM  Stdm A10 vs A3Whatcom FC Rangers - G06 Blue 2 vs.Washington Rush G06 Nero B0

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750136  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A5 vs A2PacNW G06 Maroon A 3 vs.Eastside FC G06 Blue C1
 750135  Valley RidgePark  12:00 PM  4 A8 vs A10PacNW G06 Blue B 2 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue1
 750137  Meadowdale High School  12:30 PM  1 A4 vs A3GS Surf G06 B 2 vs.Washington Rush G06 Nero B5
 750123  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A9 vs A6Snohomish United G06 Red B 0 vs.FWFC G06 White1

Bracket - Sunday, February 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750130  Dwight Merkel Sports Complex  11:00 AM  1 A13 vs A12Spokane Sounders G06 Shale 2 vs.3RSC G06 RCL Black0

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750144  North Creek 1  12:15 PM  1 A4 vs A6GS Surf G06 B 0 vs.FWFC G06 White1

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750141  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A1 vs A13Northwest United G06 Black 1 vs.Spokane Sounders G06 Shale1
 750146  Snohomish High School  03:00 PM  Stdm A9 vs A4Snohomish United G06 Red B 0 vs.GS Surf G06 B0
 750143  Archbishop Murphy High School  04:00 PM  stdm A3 vs A7Washington Rush G06 Nero B 0 vs.WPFC G06 White C3

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750151  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  6 A13 vs A2Spokane Sounders G06 Shale 0 vs.Eastside FC G06 Blue C2
 750161  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A6 vs A10FWFC G06 White 0 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue3
 750149  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A7 vs A4WPFC G06 White C 5 vs.GS Surf G06 B0
 750148  Wilson Field  06:00 PM  1 A8 vs A3PacNW G06 Blue B 4 vs.Washington Rush G06 Nero B1

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750142  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A6 vs A8FWFC G06 White 1 vs.PacNW G06 Blue B1
 750128  Lynnwood High School  04:15 PM  1 A4 vs A10GS Surf G06 B 1 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue2

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750157  WPFC Soccer Complex  08:00 PM  3 A7 vs A6WPFC G06 White C 8 vs.FWFC G06 White0

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750152  Newport Hills Park  09:00 AM  1 A12 vs A13RSC G06 RCL Black 2 vs.Northwest United G06 Black5
 750155  Everett Memorial Stadium  12:05 PM  Stdm A3 vs A9Washington Rush G06 Nero B 2 vs.Snohomish United G06 Red B1
 750158  Preston Park  02:00 PM  2 A2 vs A12Eastside FC G06 Blue C 4 vs.3RSC G06 RCL Black0
 750156  Meadowdale High School  02:30 PM  1 A4 vs A8GS Surf G06 B 0 vs.PacNW G06 Blue B3
 750125  Starfire Complex  04:00 PM  2 A5 vs A11PacNW G06 Maroon A 2 vs.Thorns North FC 06G Red3

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750138  Phillips 66 Soccer Park  12:00 AM  01 A10 vs A9Whatcom FC Rangers - G06 Blue 4 vs.Snohomish United G06 Red B1
 750159  Starfire Sports Complex TBD   --    --  A12 vs A53RSC G06 RCL Black 1 vs.PacNW G06 Maroon A4
 750154  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A1 vs A11Northwest United G06 Black 2 vs.Thorns North FC 06G Red4
 750153  Bellevue College  01:30 PM  1 A11 vs A2Thorns North FC 06G Red 1 vs.Eastside FC G06 Blue C3

Bracket - Friday, March 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750147  Preston Park  06:00 PM  1 A2 vs A5Eastside FC G06 Blue C 1 vs.PacNW G06 Maroon A3

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750150  Columbia Basin College  09:00 AM  2 A12 vs A113RSC G06 RCL Black 0 vs.Thorns North FC 06G Red5
 750145  Starfire Complex  03:30 PM  2 A5 vs A13PacNW G06 Maroon A 4 vs.Spokane Sounders G06 Shale2
 750126  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  3 A7 vs A9WPFC G06 White C 8 vs.Snohomish United G06 Red B2

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750134  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A1 vs A12Northwest United G06 Black 5 vs.3RSC G06 RCL Black1

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750140  Canfield East  11:00 AM  4 A11 vs A13Thorns North FC 06G Red 1 vs.Spokane Sounders G06 Shale0