Team Schedules - Girls Under 17 Div 1
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Washington Rush G02 A33333313330331 25  35 
 A4 : Blackhills FC G02 Black A13133133033327 13  23 
 A7 : GS Surf G02 A00300033003315 -16  17 
 A2 : Spokane Sounders G02 Rave0300313  30013 2  15 
 A3 : G02 Eastside Reign A203303300 10013 2  13 
 A6 : 3RSC G02 RCL Black10001130330012 -5  12 
 A1 : Seattle United G02 Copa A300100000 004 -21  3 

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718931  Shorewood  09:30 AM  1 A1 vs A2Seattle United G02 Copa A 1 vs.Spokane Sounders G02 Rave0
 718954  Regional Athletic Complex  02:00 PM  1 A4 vs A6Blackhills FC G02 Black A 1 vs.3RSC G02 RCL Black1

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718959  Harmony Sports Complex  05:00 PM  8 A3 vs A2G02 Eastside Reign A2 1 vs.Spokane Sounders G02 Rave2

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718965  Harmony Sports Complex  12:00 AM  5 A5 vs A2Washington Rush G02 A 2 vs.Spokane Sounders G02 Rave1

Bracket - Sunday, December 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718941  Capital High School Turf  02:00 PM  1 A4 vs A2Blackhills FC G02 Black A 1 vs.Spokane Sounders G02 Rave0

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718934  Preston Park  09:00 AM  1 A3 vs A1G02 Eastside Reign A2 1 vs.Seattle United G02 Copa A0
 718939  Meadowdale Athletic Complex  09:30 AM  M1 A7 vs A5GS Surf G02 A 1 vs.Washington Rush G02 A6

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718940  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A5 vs A1Washington Rush G02 A 2 vs.Seattle United G02 Copa A0
 718947  Chiawana HS  11:00 AM  1 A6 vs A23RSC G02 RCL Black 0 vs.Spokane Sounders G02 Rave4
 718932  Lynnwood High School  11:45 AM  1 A7 vs A3GS Surf G02 A 0 vs.G02 Eastside Reign A26

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718963  Lynnwood High School  01:30 PM  1 A7 vs A6GS Surf G02 A 3 vs.3RSC G02 RCL Black1
 718962  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  6 A2 vs A4Spokane Sounders G02 Rave 1 vs.Blackhills FC G02 Black A1

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718969  Starfire Complex  02:15 PM  2 A3 vs A5G02 Eastside Reign A2 1 vs.Washington Rush G02 A2

Bracket - Monday, January 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718960  152nd Street Complex  12:00 AM  1 A5 vs A7Washington Rush G02 A 3 vs.GS Surf G02 A1

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718950  Preston Park  06:00 PM  2 A3 vs A6G02 Eastside Reign A2 1 vs.3RSC G02 RCL Black0

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718943  Ingraham High School  11:00 AM  N A1 vs A6Seattle United G02 Copa A 1 vs.3RSC G02 RCL Black1

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718935  Tumwater HS Stadium  12:00 PM  Stdm A4 vs A7Blackhills FC G02 Black A 5 vs.GS Surf G02 A0
 718955  Magnuson Park fields  03:15 PM  7 A1 vs A3Seattle United G02 Copa A 0 vs.G02 Eastside Reign A21

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718948  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A5 vs A3Washington Rush G02 A 2 vs.G02 Eastside Reign A21
 718970  Lynnwood High School  01:00 PM  1 A7 vs A2GS Surf G02 A 1 vs.Spokane Sounders G02 Rave4

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718936  Archbishop Murphy High School  12:30 PM  stdm A5 vs A6Washington Rush G02 A 1 vs.3RSC G02 RCL Black1
 718967  Roosevelt HS  01:00 PM  1 A1 vs A7Seattle United G02 Copa A 0 vs.GS Surf G02 A1

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718961  Garfield HS  11:00 AM  1 A1 vs A5Seattle United G02 Copa A 0 vs.Washington Rush G02 A5

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718946  Meadowdale High School  11:15 AM  1 A7 vs A1GS Surf G02 A 4 vs.Seattle United G02 Copa A0

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718971  152nd Street Complex  12:00 PM  1 A6 vs A33RSC G02 RCL Black 1 vs.G02 Eastside Reign A20
 718938  Lions Field (Frontier MS)  12:45 PM  1 A2 vs A3Spokane Sounders G02 Rave   vs.G02 Eastside Reign A2 
 718958  Capital High School Turf  02:00 PM  1 A4 vs A1Blackhills FC G02 Black A 3 vs.Seattle United G02 Copa A1

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718945  Preston Park  02:00 PM  1 A3 vs A4G02 Eastside Reign A2 1 vs.Blackhills FC G02 Black A1

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718956  Meadowdale High School  11:30 AM  1 A7 vs A4GS Surf G02 A 0 vs.Blackhills FC G02 Black A4
 718952  Spokane Shadow Polo Fields  02:30 PM  9 A2 vs A1Spokane Sounders G02 Rave   vs.Seattle United G02 Copa A 
 718957  Columbia Basin College  03:30 PM  2 A6 vs A53RSC G02 RCL Black 1 vs.Washington Rush G02 A2

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718964  Columbia Basin College  12:15 PM  1 A6 vs A13RSC G02 RCL Black 3 vs.Seattle United G02 Copa A0
 718966  Capital High School Turf  06:00 PM  1 A4 vs A3Blackhills FC G02 Black A 1 vs.G02 Eastside Reign A20

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718972  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  3 A5 vs A4Washington Rush G02 A 5 vs.Blackhills FC G02 Black A0
 718949  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  6 A2 vs A7Spokane Sounders G02 Rave 2 vs.GS Surf G02 A1

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718937  Shorewood  03:00 PM  1 A1 vs A4Seattle United G02 Copa A 0 vs.Blackhills FC G02 Black A3
 718968  Spokane Shadow Polo Fields  05:00 PM  1 A2 vs A6Spokane Sounders G02 Rave 0 vs.3RSC G02 RCL Black1

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718942  Columbia Basin College  12:00 PM  1 A6 vs A73RSC G02 RCL Black 2 vs.GS Surf G02 A3

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718951  Capital High School Turf  03:00 PM  1 A4 vs A5Blackhills FC G02 Black A 2 vs.Washington Rush G02 A1

Bracket - Tuesday, April 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718953  Preston Park  07:00 PM  1 A3 vs A7G02 Eastside Reign A2 0 vs.GS Surf G02 A2

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718944  Pending Availability   --    --  A5 vs A2Washington Rush G02 A 4 vs.Spokane Sounders G02 Rave1

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 718933  Pending Availability  02:00 PM  1 A6 vs A43RSC G02 RCL Black 0 vs.Blackhills FC G02 Black A1