Team Schedules - Girls Under 19 Div 3
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Crossfire Select G01 Granston333333330333336 50  57 
 A7 : Crossfire Select G00 Habash333031333313 29 32  42 
 A9 : Blackhills FC G00 Black A033330333331 28 23  38 
 A6 : Crossfire Select G01 Wilkinson33131010333 324 19  29 
 A3 : PacNW G00 Blue B033001303030319 7  28 
 A8 : MIFC Maroon G01000033103033 16 4  27 
 A12 : Crossfire Yakima G00 A003133 00301 14 -8  18 
 A4 : Eastside FC G00 G01 White C030301030030114 -10  21 
 A13 : Whatcom FC Rangers - G00 Blue3101003300 1012 -6  17 
 A14 : 3RSC HS G01 RCL Green000003331000 10 -18  14 
 A2 : FWFC G01 Blue101010030003 9 -17  9 
 A10 : Washington Rush G00 Nero B030003 0000107 -24  6 
 A1330          6 3  7 
 A11 : Blackhills FC G00 Red B000100 00 0001 -55  5 

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724455  Perrigo Community Park  02:00 PM  1 A7 vs A8Crossfire Select G00 Habash 5 vs.MIFC Maroon G010
 724374  Preston Park  06:30 PM  1 A4 vs A13Eastside FC G00 G01 White C 2 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Blue3

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724453  Perrigo Community Park  11:00 AM  1 A5 vs A10Crossfire Select G01 Granston 7 vs.Washington Rush G00 Nero B0
 724454  Perrigo Community Park  12:00 PM  2 A6 vs A9Crossfire Select G01 Wilkinson 4 vs.Blackhills FC G00 Black A2
 724452  Preston Park  03:00 PM  1 A4 vs A11Eastside FC G00 G01 White C 6 vs.Blackhills FC G00 Red B1

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724376  Marymoor Park  11:00 AM  2 A6 vs A11Crossfire Select G01 Wilkinson 2 vs.Blackhills FC G00 Red B0
 724378  Islander Middle School  01:00 PM  MS A8 vs A9MIFC Maroon G01 0 vs.Blackhills FC G00 Black A3

Bracket - Sunday, December 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724372  Hogan Park  11:00 AM  1 A3 vs A1PacNW G00 Blue B 1 vs.A13

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724450  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A2 vs A13FWFC G01 Blue 0 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Blue0

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724379  Ravensdale  09:00 AM  2 A1 vs A4A1 2 vs.Eastside FC G00 G01 White C0
 724384  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm A10 vs A8Washington Rush G00 Nero B 2 vs.MIFC Maroon G010
 724383  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A11 vs A7Blackhills FC G00 Red B 0 vs.Crossfire Select G00 Habash9
 724381  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A13 vs A5Whatcom FC Rangers - G00 Blue 0 vs.Crossfire Select G01 Granston2

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724377  Marymoor Park  09:00 AM  1 A7 vs A10Crossfire Select G00 Habash 3 vs.Washington Rush G00 Nero B0

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724392  Capital High School Turf  10:00 AM  1 A9 vs A10Blackhills FC G00 Black A 2 vs.Washington Rush G00 Nero B0
 724386  Marymoor Park  01:00 PM  1 A5 vs A1Crossfire Select G01 Granston 3 vs.A12
 724389  Marymoor Park  01:00 PM  4 A6 vs A13Crossfire Select G01 Wilkinson 1 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Blue1
 724387  Preston Park  07:00 PM  2 A4 vs A2Eastside FC G00 G01 White C 1 vs.FWFC G01 Blue0

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724388  Lindbergh High School  03:00 PM  HS A3 vs A14PacNW G00 Blue B 3 vs.3RSC HS G01 RCL Green0

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724439  Marymoor Park  11:00 AM  1 A5 vs A8Crossfire Select G01 Granston 3 vs.MIFC Maroon G010
 724437  Lindbergh High School  12:45 PM  HS A3 vs A10PacNW G00 Blue B 1 vs.Washington Rush G00 Nero B0
 724440  Marymoor Park  01:00 PM  1 A6 vs A7Crossfire Select G01 Wilkinson 3 vs.Crossfire Select G00 Habash2
 724436  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A2 vs A11FWFC G01 Blue 1 vs.Blackhills FC G00 Red B1
 724438  Preston Park  02:30 PM  1 A4 vs A9Eastside FC G00 G01 White C 1 vs.Blackhills FC G00 Black A5

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724375  Marymoor Park  03:00 PM  2 A5 vs A12Crossfire Select G01 Granston 7 vs.Crossfire Yakima G00 A1

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724405  Capital High School Turf  11:30 AM  1 A9 vs A12Blackhills FC G00 Black A 5 vs.Crossfire Yakima G00 A3
 724406  Archbishop Murphy High School  01:00 PM  stdm A10 vs A11Washington Rush G00 Nero B 1 vs.Blackhills FC G00 Red B0
 724402  Marymoor Park  01:00 PM  1 A5 vs A3Crossfire Select G01 Granston 4 vs.PacNW G00 Blue B0
 724404  Islander Middle School  01:00 PM  MS A8 vs A13MIFC Maroon G01 1 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Blue0

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724446  Regional Athletic Complex  02:00 PM  1 A9 vs A5Blackhills FC G00 Black A 0 vs.Crossfire Select G01 Granston1

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724417  Marymoor Park  10:30 AM  4 A6 vs A4Crossfire Select G01 Wilkinson 1 vs.Eastside FC G00 G01 White C1
 724415  Islander Middle School  11:00 AM  MS A8 vs A2MIFC Maroon G01 6 vs.FWFC G01 Blue0
 724411  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A13 vs A9Whatcom FC Rangers - G00 Blue 3 vs.Blackhills FC G00 Black A4
 724416  Marymoor Park  02:30 PM  4 A7 vs A3Crossfire Select G00 Habash 1 vs.PacNW G00 Blue B0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724408  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A7FWFC G01 Blue 2 vs.Crossfire Select G00 Habash2

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724421  TBD   --    --  A1 vs A10A1   vs.Washington Rush G00 Nero B 
 724427  Columbia Basin College  01:00 PM  1 A14 vs A123RSC HS G01 RCL Green 0 vs.Crossfire Yakima G00 A2
 724425  Marymoor Park  01:00 PM  4 A5 vs A6Crossfire Select G01 Granston 1 vs.Crossfire Select G01 Wilkinson0
 724422  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A2 vs A9FWFC G01 Blue 0 vs.Blackhills FC G00 Black A4
 724423  Starfire Complex  02:00 PM  3 A3 vs A8PacNW G00 Blue B 3 vs.MIFC Maroon G013
 724424  Preston Park  03:00 PM  1 A4 vs A7Eastside FC G00 G01 White C 1 vs.Crossfire Select G00 Habash4
 724426  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A13 vs A11Whatcom FC Rangers - G00 Blue 4 vs.Blackhills FC G00 Red B2

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724380  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A3FWFC G01 Blue 0 vs.PacNW G00 Blue B1
 724441  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  01 A13 vs A14Whatcom FC Rangers - G00 Blue 3 vs.3RSC HS G01 RCL Green0
 724382  Sozo 11  06:00 PM  8 A12 vs A6Crossfire Yakima G00 A 2 vs.Crossfire Select G01 Wilkinson2

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724430  Capital High School Turf  10:00 AM  1 A9 vs A3Blackhills FC G00 Black A 3 vs.PacNW G00 Blue B0
 724429  Archbishop Murphy High School  10:30 AM  stdm A10 vs A2Washington Rush G00 Nero B 0 vs.FWFC G01 Blue2
 724428  TBD   --    --  A11 vs A1Blackhills FC G00 Red B   vs.A1 
 724433  Columbia Basin College  12:00 PM  1 A14 vs A63RSC HS G01 RCL Green 0 vs.Crossfire Select G01 Wilkinson0
 724431  Islander Middle School  12:00 PM  MS A8 vs A4MIFC Maroon G01 1 vs.Eastside FC G00 G01 White C2
 724434  Sozo 11  01:00 PM  8 A12 vs A13Crossfire Yakima G00 A 2 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Blue1
 724432  Marymoor Park  01:00 PM  4 A7 vs A5Crossfire Select G00 Habash 2 vs.Crossfire Select G01 Granston0

Bracket - Monday, March 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724398  Regional Athletic Complex  06:00 PM  1 A11 vs A9Blackhills FC G00 Red B 0 vs.Blackhills FC G00 Black A4

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724385  Regional Athletic Complex  11:00 AM  2 A9 vs A14Blackhills FC G00 Black A 4 vs.3RSC HS G01 RCL Green1
 724410  Preston Park  12:00 PM  2 A4 vs A5Eastside FC G00 G01 White C 1 vs.Crossfire Select G01 Granston8
 724412  Sozo 11  01:00 PM  8 A12 vs A10Crossfire Yakima G00 A 4 vs.Washington Rush G00 Nero B1
 724413  Tumwater HS Stadium  03:00 PM  Stdm A11 vs A14Blackhills FC G00 Red B 1 vs.3RSC HS G01 RCL Green6
 724401  Marymoor Park  04:00 PM  1 A6 vs A2Crossfire Select G01 Wilkinson 6 vs.FWFC G01 Blue0

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724396  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A13 vs A7Whatcom FC Rangers - G00 Blue 0 vs.Crossfire Select G00 Habash3
 724394  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A2 vs A5FWFC G01 Blue 1 vs.Crossfire Select G01 Granston3
 724395  Starfire Complex  01:30 PM  3 A3 vs A4PacNW G00 Blue B 4 vs.Eastside FC G00 G01 White C2
 724420  Tumwater HS Stadium  02:00 PM  Stdm A11 vs A12Blackhills FC G00 Red B   vs.Crossfire Yakima G00 A 
 724399  Sozo 11  02:00 PM  9 A14 vs A103RSC HS G01 RCL Green 2 vs.Washington Rush G00 Nero B0

Bracket - Friday, March 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724409  Starfire Complex  07:00 PM  2 A3 vs A6PacNW G00 Blue B 1 vs.Crossfire Select G01 Wilkinson3

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724445  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm A10 vs A4Washington Rush G00 Nero B 1 vs.Eastside FC G00 G01 White C3
 724390  Marymoor Park  11:00 AM  1 A7 vs A12Crossfire Select G00 Habash 5 vs.Crossfire Yakima G00 A1
 724391  Newport Hills Park  03:00 PM  1 A8 vs A11MIFC Maroon G01 7 vs.Blackhills FC G00 Red B0
 724373  Columbia Basin College  05:30 PM  2 A14 vs A23RSC HS G01 RCL Green 2 vs.FWFC G01 Blue1

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724442  Phillips 66 Soccer Park  12:00 AM  02 A13 vs A1Whatcom FC Rangers - G00 Blue   vs.A1 
 724370  Capital High School Turf  10:00 AM  1 A9 vs A7Blackhills FC G00 Black A 2 vs.Crossfire Select G00 Habash2
 724444  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A11 vs A3Blackhills FC G00 Red B 0 vs.PacNW G00 Blue B9
 724443  Sozo 11  12:00 PM  8 A12 vs A2Crossfire Yakima G00 A 0 vs.FWFC G01 Blue2
 724447  Islander Middle School  01:00 PM  MS A8 vs A6MIFC Maroon G01 0 vs.Crossfire Select G01 Wilkinson2
 724403  Columbia Basin College  03:00 PM  2 A14 vs A43RSC HS G01 RCL Green 0F vs.Eastside FC G00 G01 White C
Forfeited Game
0

Bracket - Friday, March 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724451  Lindbergh High School  07:30 PM  HS A3 vs A12PacNW G00 Blue B 0 vs.Crossfire Yakima G00 A1

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724448  Marymoor Park  09:00 AM  2 A7 vs A14Crossfire Select G00 Habash 4 vs.3RSC HS G01 RCL Green1
 724419  Archbishop Murphy High School  10:00 AM  stdm A10 vs A13Washington Rush G00 Nero B 1 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Blue1
 724397  Sozo 11  01:00 PM  8 A12 vs A8Crossfire Yakima G00 A 1 vs.MIFC Maroon G012
 724393  Ravensdale  03:00 PM  1 A1 vs A6A1   vs.Crossfire Select G01 Wilkinson 
 724418  Perrigo Community Park  03:00 PM  1 A5 vs A14Crossfire Select G01 Granston 7 vs.3RSC HS G01 RCL Green0

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724371  Columbia Basin College  11:45 AM  1 A14 vs A83RSC HS G01 RCL Green 2 vs.MIFC Maroon G017
 724365  TBD   --    --  A1 vs A2A1   vs.FWFC G01 Blue 
 724368  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A11 vs A5Blackhills FC G00 Red B 0 vs.Crossfire Select G01 Granston11
 724366  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A13 vs A3Whatcom FC Rangers - G00 Blue 1 vs.PacNW G00 Blue B5
 724367  Sozo 11  01:00 PM  8 A12 vs A4Crossfire Yakima G00 A 1 vs.Eastside FC G00 G01 White C1
 724369  Archbishop Murphy High School  05:00 PM  stdm A10 vs A6Washington Rush G00 Nero B 0 vs.Crossfire Select G01 Wilkinson5