Team Schedules - Girls Under 19 Div 1
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A7 : Washington Rush G00 A33333333333 336 33  39 
 A14 : GS Surf G00 A300331333333331 31  42 
 A2 : Spokane Sounders G01 Rave303333 3 333 27 32  38 
 A11 : WPFC G01 Black B330303333300327 14  30 
 A6 : G00 G01 Eastside Reign A2333030 30 33021 5  16 
 A3 : Spokane Sounders G00 Rave1303013  333 20 3  16 
 A5 : 3RSC G00/01 RCL Black00103 003303316 0  20 
 A10 : PacNW G00 Maroon A0303030303 1016 -7  11 
 A9 : Whatcom FC Rangers - G00 Gold000 00133033 13 -1  25 
 A8 : Harbor Premier G00 Green A030030330 00012 -5  20 
 A1 : Seattle United G00 Copa A00303000000017 -24  9 
 A13 : Kitsap Alliance FC - G00 A10103000100 06 -32  12 
 A4 : Thorns North FC 00/01G30   000000 03 -16  7 
 A12 : WPFC G00/01 Black B0100000 010002 -33  6 

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724818  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  2 A11 vs A9WPFC G01 Black B 2 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Gold0

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724789  Shorewood  11:30 AM  1 A1 vs A2Seattle United G00 Copa A 0 vs.Spokane Sounders G01 Rave5
 724792  WPFC Soccer Complex  12:30 PM  2 A11 vs A5WPFC G01 Black B 4 vs.3RSC G00/01 RCL Black2

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724804  Camas High School  01:00 PM  Stdm A12 vs A6WPFC G00/01 Black B 1 vs.G00 G01 Eastside Reign A23

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724862  Harmony Sports Complex  08:00 AM  8 A3 vs A12Spokane Sounders G00 Rave 2 vs.WPFC G00/01 Black B2

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724821  Chiawana HS  11:00 AM  1 A5 vs A33RSC G00/01 RCL Black 1 vs.Spokane Sounders G00 Rave2
 725688  North Creek 1  01:00 PM  1 A14 vs A2GS Surf G00 A 3 vs.Spokane Sounders G01 Rave1

Bracket - Sunday, December 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724856  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2 A12 vs A2WPFC G00/01 Black B 0 vs.Spokane Sounders G01 Rave6

Bracket - Monday, December 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724819  Tambark Park  06:30 PM  1 A7 vs A1Washington Rush G00 A 4 vs.Seattle United G00 Copa A0

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724793  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A10 vs A6PacNW G00 Maroon A 0 vs.G00 G01 Eastside Reign A21

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724806  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A10 vs A8PacNW G00 Maroon A 1 vs.Harbor Premier G00 Green A0
 724803  Silverdale Stadium  01:00 PM  STDM A13 vs A5Kitsap Alliance FC - G00 A 3 vs.3RSC G00/01 RCL Black3
 724805  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A11 vs A7WPFC G01 Black B 2 vs.Washington Rush G00 A3

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724794  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  1 A9 vs A7Whatcom FC Rangers - G00 Gold 0 vs.Washington Rush G00 A5

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 725691  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3 A7 vs A14Washington Rush G00 A 1 vs.GS Surf G00 A0
 724855  Silverdale Stadium  10:00 AM  STDM A13 vs A1Kitsap Alliance FC - G00 A 1 vs.Seattle United G00 Copa A3
 724841  Lampson Std.  12:00 PM  1 A5 vs A63RSC G00/01 RCL Black 1 vs.G00 G01 Eastside Reign A22
 724857  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A11 vs A3WPFC G01 Black B 5 vs.Spokane Sounders G00 Rave1
 724800  Gig Harbor High School  01:45 PM  1 A8 vs A9Harbor Premier G00 Green A 4 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Gold1

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724801  Starfire Sports Complex TBD   --    --  A1 vs A4Seattle United G00 Copa A 0 vs.Thorns North FC 00/01G2
 725699  Starfire Sports Complex  02:15 PM  3 A3 vs A14Spokane Sounders G00 Rave 2 vs.GS Surf G00 A1

Bracket - Sunday, January 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724840  Pending Availability  01:00 AM  1 A4 vs A7Thorns North FC 00/01G 1 vs.Washington Rush G00 A4

Bracket - Monday, January 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724849  Starfire Sports Complex TBD   --    --  A1 vs A12Seattle United G00 Copa A 2 vs.WPFC G00/01 Black B1
 724854  Pending Availability  01:00 AM  TBD A6 vs A7G00 G01 Eastside Reign A2 0 vs.Washington Rush G00 A2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724852  Real Life Church  02:00 PM  1 A4 vs A9Thorns North FC 00/01G   vs.Whatcom FC Rangers - G00 Gold 
 724833  Starfire Sports Complex  06:00 PM  1 A7 vs A3Washington Rush G00 A 2 vs.Spokane Sounders G00 Rave1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724838  Dwight Merkel Sports Complex  12:45 PM  6 A2 vs A9Spokane Sounders G01 Rave 7 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Gold1
 725697  Meadowdale Athletic Complex  01:00 PM  M1 A14 vs A12GS Surf G00 A 5 vs.WPFC G00/01 Black B0
 724790  Silverdale Stadium  02:00 PM  STDM A13 vs A3Kitsap Alliance FC - G00 A 2 vs.Spokane Sounders G00 Rave2

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 725692  Silverdale Stadium  11:00 AM  STDM A13 vs A14Kitsap Alliance FC - G00 A 0 vs.GS Surf G00 A7
 724865  Bellevue College  12:00 PM  1 A6 vs A9G00 G01 Eastside Reign A2 2 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Gold1
 724832  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A8 vs A2Harbor Premier G00 Green A 0 vs.Spokane Sounders G01 Rave3
 724864  Chiawana HS  02:00 PM  1 A5 vs A103RSC G00/01 RCL Black 1 vs.PacNW G00 Maroon A0

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724820  Preston Park  09:00 AM  2 A6 vs A2G00 G01 Eastside Reign A2 1 vs.Spokane Sounders G01 Rave3
 724824  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A10 vs A11PacNW G00 Maroon A 3 vs.WPFC G01 Black B1
 724822  Gig Harbor High School  01:45 PM  1 A8 vs A13Harbor Premier G00 Green A 2 vs.Kitsap Alliance FC - G00 A3

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 725690  Civic Field Stadium  01:00 PM  Stdm A9 vs A14Whatcom FC Rangers - G00 Gold 3 vs.GS Surf G00 A3
 724799  Archbishop Murphy High School  02:30 PM  stdm A7 vs A10Washington Rush G00 A 3 vs.PacNW G00 Maroon A1
 724817  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  2 A12 vs A8WPFC G00/01 Black B 2 vs.Harbor Premier G00 Green A3

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724831  TBD   --    --  A9 vs A1Whatcom FC Rangers - G00 Gold 5 vs.Seattle United G00 Copa A0
 724835  Hazen High School  10:00 AM  1 A10 vs A13PacNW G00 Maroon A 1 vs.Kitsap Alliance FC - G00 A0
 724836  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A11 vs A12WPFC G01 Black B 2 vs.WPFC G00/01 Black B0
 724814  Spokane Falls Community College  11:00 AM  1 A2 vs A5Spokane Sounders G01 Rave   vs.3RSC G00/01 RCL Black 
 725695  Woodinville Sports Field  01:00 PM  2 A14 vs A8GS Surf G00 A 3 vs.Harbor Premier G00 Green A1
 724834  Preston Park  03:00 PM  2 A6 vs A4G00 G01 Eastside Reign A2   vs.Thorns North FC 00/01G 

Bracket - Friday, March 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724791  Harmony Sports Complex  07:30 PM  7 A12 vs A4WPFC G00/01 Black B   vs.Thorns North FC 00/01G 

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724813  Pending Assignment  12:00 AM  1 A1 vs A6Seattle United G00 Copa A 0 vs.G00 G01 Eastside Reign A21
 724829  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  02:00 PM  Synt A13 vs A9Kitsap Alliance FC - G00 A 2 vs.Whatcom FC Rangers - G00 Gold7
 725689  Harmony Sports Complex  04:00 PM  8 A14 vs A4GS Surf G00 A 5 vs.Thorns North FC 00/01G0

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724845  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A9 vs A3Whatcom FC Rangers - G00 Gold 0 vs.Spokane Sounders G00 Rave1
 724844  Starfire Sports Complex  10:45 AM  3 A10 vs A2PacNW G00 Maroon A 1 vs.Spokane Sounders G01 Rave3
 724825  Ballard High School  03:45 PM  BHS A1 vs A8Seattle United G00 Copa A 1 vs.Harbor Premier G00 Green A3
 724810  Starfire Sports Complex  04:00 PM  1 A7 vs A12Washington Rush G00 A 4 vs.WPFC G00/01 Black B0

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724798  Preston Park  07:00 PM  2 A6 vs A11G00 G01 Eastside Reign A2 0 vs.WPFC G01 Black B1

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724859  Phillips 66 Soccer Park  12:00 AM  1 A9 vs A5Whatcom FC Rangers - G00 Gold 2 vs.3RSC G00/01 RCL Black0
 724816  Silverdale Stadium  10:00 AM  STDM A13 vs A7Kitsap Alliance FC - G00 A 1 vs.Washington Rush G00 A6
 724858  Starfire Sports Complex  03:00 PM  3 A10 vs A4PacNW G00 Maroon A 1 vs.Thorns North FC 00/01G0
 725696  Shoreline Center  05:00 PM  B A1 vs A14Seattle United G00 Copa A 1 vs.GS Surf G00 A5

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724827  Lions Field (Frontier MS)  02:45 AM  1 A3 vs A6Spokane Sounders G00 Rave   vs.G00 G01 Eastside Reign A2 
 724846  Peninsula High School  09:30 AM  1 A8 vs A4Harbor Premier G00 Green A 4 vs.Thorns North FC 00/01G3
 724847  Tambark Park  10:30 AM  1 A7 vs A5Washington Rush G00 A 4 vs.3RSC G00/01 RCL Black0
 724848  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A12 vs A13WPFC G00/01 Black B 0 vs.Kitsap Alliance FC - G00 A0
 724843  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  4 A11 vs A1WPFC G01 Black B 1 vs.Seattle United G00 Copa A0
 725693  Bothell High School  05:00 PM  HS A14 vs A10GS Surf G00 A 4 vs.PacNW G00 Maroon A0

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724823  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  01 A9 vs A12Whatcom FC Rangers - G00 Gold 5 vs.WPFC G00/01 Black B0
 724853  Columbia Basin College  02:00 PM  2 A5 vs A83RSC G00/01 RCL Black 2 vs.Harbor Premier G00 Green A0

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724839  TBD   --    --  A3 vs A8Spokane Sounders G00 Rave   vs.Harbor Premier G00 Green A 
 724842  Silverdale Stadium  10:00 AM  STDM A13 vs A11Kitsap Alliance FC - G00 A 0 vs.WPFC G01 Black B4
 724830  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A12 vs A10WPFC G00/01 Black B 0 vs.PacNW G00 Maroon A1
 724828  Sozo 11  12:00 PM  2 A4 vs A5Thorns North FC 00/01G 1 vs.3RSC G00/01 RCL Black2

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724860  Gig Harbor High School  11:30 AM  1 A8 vs A6Harbor Premier G00 Green A 1 vs.G00 G01 Eastside Reign A22
 725698  Columbia Basin College  12:00 PM  1 A5 vs A143RSC G00/01 RCL Black 0 vs.GS Surf G00 A2
 724812  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A9 vs A10Whatcom FC Rangers - G00 Gold   vs.PacNW G00 Maroon A 
 724795  Dwight Merkel Sports Complex  02:45 PM  1 A3 vs A1Spokane Sounders G00 Rave 1 vs.Seattle United G00 Copa A0

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724811  Peninsula High School  09:30 AM  1 A8 vs A11Harbor Premier G00 Green A 2 vs.WPFC G01 Black B3
 724826  Spokane Shadow Polo Fields  01:00 PM  1 A2 vs A7Spokane Sounders G01 Rave   vs.Washington Rush G00 A 
 724809  Preston Park  01:00 PM  2 A6 vs A13G00 G01 Eastside Reign A2 4 vs.Kitsap Alliance FC - G00 A0
 724807  Columbia Basin College  02:15 PM  1 A5 vs A13RSC G00/01 RCL Black 2 vs.Seattle United G00 Copa A0

Bracket - Wednesday, March 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724815  Real Life Church  05:30 PM  1 A3 vs A4Spokane Sounders G00 Rave 1 vs.Thorns North FC 00/01G0
 725694  WPFC Soccer Complex  07:45 PM  3 A11 vs A14WPFC G01 Black B 2 vs.GS Surf G00 A3

Bracket - Thursday, March 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724808  Real Life Church  05:30 PM  1 A4 vs A2Thorns North FC 00/01G 0 vs.Spokane Sounders G01 Rave3

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 725700  Canyon Park Junior High  11:00 AM  1 A14 vs A6GS Surf G00 A 1 vs.G00 G01 Eastside Reign A20
 724797  Columbia Basin College  01:45 PM  2 A5 vs A123RSC G00/01 RCL Black 6 vs.WPFC G00/01 Black B0
 724837  Shorecrest HS  03:00 PM  1 A1 vs A10Seattle United G00 Copa A 2 vs.PacNW G00 Maroon A2
 724796  Real Life Church  04:00 PM  1 A4 vs A13Thorns North FC 00/01G   vs.Kitsap Alliance FC - G00 A 
 724850  Spokane Shadow Polo Fields  04:30 PM  1 A2 vs A11Spokane Sounders G01 Rave 2 vs.WPFC G01 Black B0

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724861  Spokane Shadow Polo Fields  10:30 AM  1 A2 vs A13Spokane Sounders G01 Rave 5 vs.Kitsap Alliance FC - G00 A0
 724866  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A7 vs A8Washington Rush G00 A 1 vs.Harbor Premier G00 Green A0
 724851  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  11 A3 vs A10Spokane Sounders G00 Rave 3 vs.PacNW G00 Maroon A0
 724863  Real Life Church  01:00 PM  1 A4 vs A11Thorns North FC 00/01G 0 vs.WPFC G01 Black B3

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724802  Spokane Shadow Polo Fields  05:45 PM  1 A2 vs A3Spokane Sounders G01 Rave   vs.Spokane Sounders G00 Rave