Team Schedules - Girls Under 14 Div 2
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A7 : 3RSC G05 RCL Black3333303331333 113342 24  41 
 A3 : Harbor Premier G05 Green A10330333333300300334 26  51 
 A2 : Crossfire Premier G05 A11001333311133133334 6  21 
 A5 : WPFC G05 Black B03113333110133310333 16  38 
 A4 : PacNW G05 Maroon A03033003033133133032 15  37 
 A1 : Seattle United G05 Copa A13133103010103100021 3  22 
 A8 : FWFC G05 Blue33310000110011033020 -9  28 
 A10 : Washington Rush G05 A31003010010100 13115 -15  15 
 A9 : Eastside FC G05 White B10030010000110003010 -26  19 
 A6 : Seattle United G05 Tango B0000000030000030006 -40  9 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656602  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A8 vs A4FWFC G05 Blue 2 vs.PacNW G05 Maroon A1
 656603  Rd. 36  02:15 PM  2 A7 vs A53RSC G05 RCL Black 4 vs.WPFC G05 Black B3
 656601  Preston Park  02:30 PM  1 A9 vs A3Eastside FC G05 White B 2 vs.Harbor Premier G05 Green A2
 656600  Georgetown  03:00 PM  1 A1 vs A2Seattle United G05 Copa A 1 vs.Crossfire Premier G05 A1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656604  Walter E. Hall  12:00 PM  1 A10 vs A6Washington Rush G05 A 2 vs.Seattle United G05 Tango B0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656607  Starfire Complex  01:00 PM  2 A4 vs A9PacNW G05 Maroon A 2 vs.Eastside FC G05 White B0
 656637  Rd. 36  01:45 PM  1 A7 vs A33RSC G05 RCL Black 2 vs.Harbor Premier G05 Green A0
 656606  Tambark Park  03:30 PM  1 A10 vs A2Washington Rush G05 A 0 vs.Crossfire Premier G05 A0

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656614  Southridge SC  02:00 PM  SR6 A7 vs A103RSC G05 RCL Black 4 vs.Washington Rush G05 A0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656612  Preston Park  09:00 AM  2 A9 vs A5Eastside FC G05 White B 0 vs.WPFC G05 Black B3
 656610  Genesee Park and Playfield  02:00 PM  Low A1 vs A4Seattle United G05 Copa A 3 vs.PacNW G05 Maroon A0
 656611  Grass Lawn Park  03:00 PM  1 A2 vs A3Crossfire Premier G05 A 0 vs.Harbor Premier G05 Green A3
 656613  Celebration Park  07:00 PM  7 A8 vs A6FWFC G05 Blue 2 vs.Seattle United G05 Tango B0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656616  Starfire Complex  09:30 AM  2 A4 vs A2PacNW G05 Maroon A 3 vs.Crossfire Premier G05 A1
 656615  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  2 A5 vs A1WPFC G05 Black B 0 vs.Seattle United G05 Copa A0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656617  Gig Harbor High School  10:30 AM  2A A3 vs A10Harbor Premier G05 Green A 7 vs.Washington Rush G05 A0
 656618  Twin Ponds  12:30 PM  1 A6 vs A9Seattle United G05 Tango B 0 vs.Eastside FC G05 White B3

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656621  Marymoor Park  10:00 AM  3 A2 vs A5Crossfire Premier G05 A 1 vs.WPFC G05 Black B1
 656668  Rd. 36  12:30 PM  4 A7 vs A93RSC G05 RCL Black 2 vs.Eastside FC G05 White B1
 656622  Gig Harbor High School  01:30 PM  1 A3 vs A4Harbor Premier G05 Green A 1 vs.PacNW G05 Maroon A3
 656620  Shorecrest HS  06:00 PM  1 A1 vs A6Seattle United G05 Copa A 2 vs.Seattle United G05 Tango B0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656628  Kasch Park  12:00 PM  1 A10 vs A4Washington Rush G05 A 1 vs.PacNW G05 Maroon A0
 656654  Southridge SC  01:00 PM  SR6 A7 vs A63RSC G05 RCL Black 4 vs.Seattle United G05 Tango B0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656629  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A8 vs A9FWFC G05 Blue 5 vs.Eastside FC G05 White B1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656640  Einstein MS  09:30 AM  1 A1 vs A10Seattle United G05 Copa A 2 vs.Washington Rush G05 A1
 656626  Garfield HS  01:00 PM  1 A6 vs A2Seattle United G05 Tango B 0 vs.Crossfire Premier G05 A2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656633  Starfire Complex  09:00 AM  3 A4 vs A5PacNW G05 Maroon A 0 vs.WPFC G05 Black B3
 656634  Preston Park  09:00 AM  2 A9 vs A10Eastside FC G05 White B 1 vs.Washington Rush G05 A1
 656676  Rd. 36  01:00 PM  3 A7 vs A23RSC G05 RCL Black 3 vs.Crossfire Premier G05 A4
 656630  Shorecrest HS  06:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United G05 Copa A 1 vs.FWFC G05 Blue1

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656605  Gig Harbor High School  02:45 PM  1 A3 vs A1Harbor Premier G05 Green A 2 vs.Seattle United G05 Copa A1

Bracket - Friday, October 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656608  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  3 A5 vs A8WPFC G05 Black B 4 vs.FWFC G05 Blue0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656635  Preston Park  10:30 AM  1 A9 vs A1Eastside FC G05 White B 0 vs.Seattle United G05 Copa A4
 656638  Roosevelt HS  01:00 PM  1 A6 vs A4Seattle United G05 Tango B 0 vs.PacNW G05 Maroon A4
 656636  Saghalie Middle School  05:00 PM  1 A8 vs A2FWFC G05 Blue 0 vs.Crossfire Premier G05 A1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656639  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A10WPFC G05 Black B 3 vs.Washington Rush G05 A2
 656625  Columbia Basin College  02:00 PM  2 A7 vs A13RSC G05 RCL Black 3 vs.Seattle United G05 Copa A2

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656641  Marymoor Park  03:00 PM  5 A2 vs A9Crossfire Premier G05 A 2 vs.Eastside FC G05 White B1
 656643  Newport Hills Park  03:00 PM  1 A4 vs A7PacNW G05 Maroon A 0 vs.3RSC G05 RCL Black1
 656642  Gig Harbor High School  03:45 PM  1 A3 vs A8Harbor Premier G05 Green A 2 vs.FWFC G05 Blue0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656632  Gig Harbor High School  03:45 PM  1 A3 vs A6Harbor Premier G05 Green A 5 vs.Seattle United G05 Tango B1

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656647  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A4 vs A8PacNW G05 Maroon A 3 vs.FWFC G05 Blue2
 656649  Addams (Summit)  09:30 AM  1 EW A6 vs A10Seattle United G05 Tango B 1 vs.Washington Rush G05 A0
 656646  Gig Harbor High School  02:15 PM  1 A3 vs A9Harbor Premier G05 Green A 5 vs.Eastside FC G05 White B2
 656645  Marymoor Park  07:00 PM  3 A2 vs A1Crossfire Premier G05 A 0 vs.Seattle United G05 Copa A0

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656644  WPFC Soccer Complex  05:30 PM  3 A5 vs A6WPFC G05 Black B 3 vs.Seattle United G05 Tango B0

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656652  Preston Park  09:00 AM  1 A9 vs A4Eastside FC G05 White B 0 vs.PacNW G05 Maroon A7
 656653  Todd Beamer  01:30 PM  1 A8 vs A5FWFC G05 Blue 1 vs.WPFC G05 Black B1
 656650  Lower Woodland  02:00 PM  2 A1 vs A3Seattle United G05 Copa A 0 vs.Harbor Premier G05 Green A2
 656609  Twin Ponds  02:30 PM  1 A6 vs A7Seattle United G05 Tango B 1 vs.3RSC G05 RCL Black3

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656648  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A7WPFC G05 Black B 2 vs.3RSC G05 RCL Black2

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656680  Queen Anne Bowl Playfield  02:30 PM  1 A1 vs A9Seattle United G05 Copa A 0 vs.Eastside FC G05 White B0
 656624  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2 A10 vs A8Washington Rush G05 A 1 vs.FWFC G05 Blue1

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656619  Chiawana HS  12:00 PM  1 A7 vs A83RSC G05 RCL Black 5 vs.FWFC G05 Blue1
 656661  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A2 vs A4Crossfire Premier G05 A 2 vs.PacNW G05 Maroon A2

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656627  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A5 vs A3WPFC G05 Black B 0 vs.Harbor Premier G05 Green A5

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656662  Kasch Park  10:30 AM  1 A10 vs A3Washington Rush G05 A 1 vs.Harbor Premier G05 Green A4
 656664  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A7FWFC G05 Blue 2 vs.3RSC G05 RCL Black3

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656670  Magnuson Park fields  01:15 PM  7 A1 vs A7Seattle United G05 Copa A 0 vs.3RSC G05 RCL Black2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656666  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A5 vs A2WPFC G05 Black B 0 vs.Crossfire Premier G05 A0
 656665  Loyal Heights  09:00 AM  1 A6 vs A1Seattle United G05 Tango B 0 vs.Seattle United G05 Copa A3
 656669  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A10FWFC G05 Blue 1 vs.Washington Rush G05 A1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656651  Grasslawn Park  03:00 PM  GL2 A2 vs A10Crossfire Premier G05 A 1 vs.Washington Rush G05 A0

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656673  Valley RidgePark  09:00 AM  4 A4 vs A10PacNW G05 Maroon A 2 vs.Washington Rush G05 A0
 656672  Gig Harbor High School  11:30 AM  1 A3 vs A5Harbor Premier G05 Green A 3 vs.WPFC G05 Black B4
 656671  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A2 vs A6Crossfire Premier G05 A 1 vs.Seattle United G05 Tango B0
 656674  Preston Park  03:30 PM  1 A9 vs A8Eastside FC G05 White B 3 vs.FWFC G05 Blue3

Bracket - Sunday, February 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656659  Kasch Park  01:00 PM  1 A10 vs A7Washington Rush G05 A   vs.3RSC G05 RCL Black 

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656683  Starfire Complex  05:30 PM  2 A4 vs A6PacNW G05 Maroon A 3 vs.Seattle United G05 Tango B0

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656677  Shoreline Center  04:00 PM  B A6 vs A3Seattle United G05 Tango B 3 vs.Harbor Premier G05 Green A1

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656685  Kasch Park  09:00 AM  1 A10 vs A1Washington Rush G05 A 0 vs.Seattle United G05 Copa A0
 656689  Genesee Park and Playfield  11:30 AM  Low A6 vs A5Seattle United G05 Tango B 0 vs.WPFC G05 Black B4
 656687  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A3FWFC G05 Blue 1 vs.Harbor Premier G05 Green A5
 656688  Wilson Field  07:30 PM  1 A7 vs A43RSC G05 RCL Black 0 vs.PacNW G05 Maroon A0

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656631  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A2 vs A7Crossfire Premier G05 A 0 vs.3RSC G05 RCL Black0
 656657  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A5 vs A9WPFC G05 Black B 2 vs.Eastside FC G05 White B0

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656679  Preston Park  06:00 PM  1 A10 vs A9Washington Rush G05 A 4 vs.Eastside FC G05 White B2
 656658  Shorecrest HS  08:00 PM  1 A6 vs A8Seattle United G05 Tango B 2 vs.FWFC G05 Blue4

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656655  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A4 vs A1PacNW G05 Maroon A 3 vs.Seattle United G05 Copa A2
 656623  Preston Park  12:30 PM  2 A9 vs A7Eastside FC G05 White B 0 vs.3RSC G05 RCL Black1
 656656  Gig Harbor High School  05:00 PM  1 A3 vs A2Harbor Premier G05 Green A 1 vs.Crossfire Premier G05 A2

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656684  Tambark Park  09:00 AM  1 A10 vs A5Washington Rush G05 A 1 vs.WPFC G05 Black B1
 656682  Peninsula High School  11:30 AM  1 A3 vs A7Harbor Premier G05 Green A 1 vs.3RSC G05 RCL Black2

Bracket - Friday, March 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656678  WPFC Soccer Complex  08:00 PM  4 A5 vs A4WPFC G05 Black B 2 vs.PacNW G05 Maroon A3

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656663  Preston Park  10:30 AM  1 A9 vs A6Eastside FC G05 White B 3 vs.Seattle United G05 Tango B1
 656675  Sacajawea Middle School  05:00 PM  1 A8 vs A1FWFC G05 Blue 2 vs.Seattle United G05 Copa A1

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656686  Preston Park  12:00 PM  2 A9 vs A2Eastside FC G05 White B 0 vs.Crossfire Premier G05 A1
 656667  Gig Harbor High School  05:15 PM  1 A3 vs A4Harbor Premier G05 Green A 2 vs.PacNW G05 Maroon A1
 656660  Genesee Park and Playfield  06:00 PM  Low A1 vs A5Seattle United G05 Copa A 0 vs.WPFC G05 Black B2

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 656681  Sacajawea Middle School  05:30 PM  1 A2 vs A8Crossfire Premier G05 A 2 vs.FWFC G05 Blue0