Team Schedules - Boys Under 13 Div 1
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : Crossfire Yakima B06 A31333333303130300333347 43  70 
 A2 : Crossfire Premier B06 A13103333133303331333046 29  56 
 A5 : FWFC B06 Blue3133030300133001 CS 333033 2  50 
 A7 : WPFC B06 Black A3010310033130133 CS 330132 7  41 
 A6 : GS Surf B06 A01310300003030300333127 -8  46 
 A1 : Seattle United B06 Copa A13011000003000033000318 -17  37 
 A8 : PacNW B06 Maroon A00300110030003003030017 -21  43 
 A3 : Eastside FC B06 White B00011301331030000000016 -35  36 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575300  Celebration Park  09:00 AM  7 A5 vs A8FWFC B06 Blue 4 vs.PacNW B06 Maroon A2
 575298  Magnuson  02:00 PM  7 A1 vs A2Seattle United B06 Copa A 1 vs.Crossfire Premier B06 A1
 575301  North Creek 4  02:00 PM  4 A6 vs A4GS Surf B06 A 0 vs.Crossfire Yakima B06 A6

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575299  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4 A7 vs A3WPFC B06 Black A 5 vs.Eastside FC B06 White B1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575303  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A8 vs A2PacNW B06 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B06 A3
 575305  Celebration Park  11:00 AM  6 A5 vs A6FWFC B06 Blue 1 vs.GS Surf B06 A1
 575302  Preston Park  02:00 PM  1 A3 vs A1Eastside FC B06 White B 3 vs.Seattle United B06 Copa A9

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575341  Starfire Complex  03:30 PM  2 A8 vs A3PacNW B06 Maroon A 7 vs.Eastside FC B06 White B3

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575308  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A7 vs A5WPFC B06 Black A 2 vs.FWFC B06 Blue3
 575307  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A2 vs A3Crossfire Premier B06 A 5 vs.Eastside FC B06 White B5

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575344  Sozo 11  01:00 PM  1 A4 vs A3Crossfire Yakima B06 A 2 vs.Eastside FC B06 White B2
 575309  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A8 vs A6PacNW B06 Maroon A 3 vs.GS Surf B06 A4

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575311  Sozo 11  01:00 PM  1 A4 vs A2Crossfire Yakima B06 A 1 vs.Crossfire Premier B06 A0
 575313  Preston Park  02:30 PM  1 A3 vs A8Eastside FC B06 White B 3 vs.PacNW B06 Maroon A2
 575310  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A5 vs A1FWFC B06 Blue 5 vs.Seattle United B06 Copa A1

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575317  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A7 vs A8WPFC B06 Black A 3 vs.PacNW B06 Maroon A3
 575314  Queen Anne Bowl Playfield  04:30 PM  1 A1 vs A6Seattle United B06 Copa A 2 vs.GS Surf B06 A2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575319  North Creek 4  12:30 PM  4 A6 vs A2GS Surf B06 A 2 vs.Crossfire Premier B06 A3
 575325  Sozo 11  01:00 PM  1 A4 vs A5Crossfire Yakima B06 A 7 vs.FWFC B06 Blue2

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575324  Preston Park  02:30 PM  1 A3 vs A6Eastside FC B06 White B 0 vs.GS Surf B06 A4
 575323  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A7Crossfire Premier B06 A 4 vs.WPFC B06 Black A1
 575322  Washington Park  03:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B06 Copa A 0 vs.PacNW B06 Maroon A0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575318  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A7 vs A1WPFC B06 Black A 3 vs.Seattle United B06 Copa A1

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575328  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A8 vs A5PacNW B06 Maroon A 1 vs.FWFC B06 Blue2
 575329  Sozo 11  11:00 AM  1 A4 vs A6Crossfire Yakima B06 A 6 vs.GS Surf B06 A0
 575326  60 Acres  12:00 PM  19 A2 vs A1Crossfire Premier B06 A 5 vs.Seattle United B06 Copa A2
 575327  Preston Park  03:30 PM  2 A3 vs A7Eastside FC B06 White B 0 vs.WPFC B06 Black A0

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575320  Saghalie Middle School  03:00 PM  1 A5 vs A3FWFC B06 Blue 1 vs.Eastside FC B06 White B2
 575306  Shoreline Center  03:30 PM  A A1 vs A4Seattle United B06 Copa A 0 vs.Crossfire Yakima B06 A4

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575333  Meadowdale Athletic Complex  09:15 AM  M2 A6 vs A5GS Surf B06 A 1 vs.FWFC B06 Blue2
 575330  Twin Ponds  12:30 PM  1 A1 vs A3Seattle United B06 Copa A 0 vs.Eastside FC B06 White B4
 575360  Sozo 11  01:00 PM  1 A4 vs A7Crossfire Yakima B06 A 3 vs.WPFC B06 Black A0

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575304  Sozo 11  11:00 AM  8 A4 vs A7Crossfire Yakima B06 A 3 vs.WPFC B06 Black A1
 575331  Marymoor Park  05:00 PM  5 A2 vs A8Crossfire Premier B06 A 4 vs.PacNW B06 Maroon A2

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575335  Preston Park  12:30 PM  2 A3 vs A2Eastside FC B06 White B 1 vs.Crossfire Premier B06 A1
 575334  Sozo 11  03:00 PM  4 A4 vs A1Crossfire Yakima B06 A 5 vs.Seattle United B06 Copa A3

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575337  North Creek 2  02:00 PM  2 A6 vs A8GS Surf B06 A 4 vs.PacNW B06 Maroon A5

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575339  Grass Lawn Park  01:00 PM  1 A2 vs A4Crossfire Premier B06 A 1 vs.Crossfire Yakima B06 A0
 575312  Meadowdale Athletic Complex  03:15 PM  M1 A6 vs A7GS Surf B06 A 2 vs.WPFC B06 Black A3
 575338  Magnuson  04:00 PM  7 A1 vs A5Seattle United B06 Copa A 3 vs.FWFC B06 Blue2

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575343  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A5 vs A2FWFC B06 Blue 1 vs.Crossfire Premier B06 A4
 575345  Starfire Sports Complex  05:00 PM  3 A8 vs A7PacNW B06 Maroon A 1 vs.WPFC B06 Black A3
 575342  Meadowdale Athletic Complex  05:15 PM  M1 A6 vs A1GS Surf B06 A 2 vs.Seattle United B06 Copa A1

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575377  Starfire Sports Complex  11:30 AM  11 A8 vs A4PacNW B06 Maroon A 3 vs.Crossfire Yakima B06 A4
 575336  Todd Beamer  02:00 PM  1 A5 vs A7FWFC B06 Blue 2 vs.WPFC B06 Black A2
 575347  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A2 vs A6Crossfire Premier B06 A 2 vs.GS Surf B06 A0

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575346  Addams (Summit)  01:00 PM  1 EW A1 vs A7Seattle United B06 Copa A 1 vs.WPFC B06 Black A2
 575348  Preston Park  01:00 PM  2 A3 vs A5Eastside FC B06 White B 4 vs.FWFC B06 Blue5

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575315  Marymoor Park  09:00 AM  4 A2 vs A5Crossfire Premier B06 A 1 vs.FWFC B06 Blue2

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575351  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A7 vs A2WPFC B06 Black A 0 vs.Crossfire Premier B06 A2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575361  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A5 vs A6FWFC B06 Blue 2 vs.GS Surf B06 A3
 575332  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A7 vs A4WPFC B06 Black A 3 vs.Crossfire Yakima B06 A3
 575359  Lindbergh High School  01:00 PM  HS A8 vs A2PacNW B06 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B06 A5
 575358  Preston Park  03:00 PM  2 A3 vs A1Eastside FC B06 White B 2 vs.Seattle United B06 Copa A1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575316  Preston Park  11:00 AM  1 A3 vs A4Eastside FC B06 White B 1 vs.Crossfire Yakima B06 A4
 575368  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A6 vs A7GS Surf B06 A 1 vs.WPFC B06 Black A5
 575350  Lindbergh High School  11:00 AM  HS A8 vs A1PacNW B06 Maroon A 3 vs.Seattle United B06 Copa A2

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575363  Grass Lawn Park  10:00 AM  1 A2 vs A3Crossfire Premier B06 A 4 vs.Eastside FC B06 White B0
 575362  Shoreline Center  02:00 PM  A A1 vs A4Seattle United B06 Copa A 3 vs.Crossfire Yakima B06 A1
 575365  Valley RidgePark  03:00 PM  2North A8 vs A6PacNW B06 Maroon A 2 vs.GS Surf B06 A4

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575353  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A5 vs A4FWFC B06 Blue 1 vs.Crossfire Yakima B06 A3

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575371  Grasslawn Park  10:00 AM  GL2 A2 vs A5Crossfire Premier B06 A 2 vs.FWFC B06 Blue2
 575370  Genesee Park and Playfield  11:00 AM  Up A1 vs A6Seattle United B06 Copa A 2 vs.GS Surf B06 A1
 575373  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  3 A7 vs A8WPFC B06 Black A 3 vs.PacNW B06 Maroon A0

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575364  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A7 vs A5WPFC B06 Black A CSC vs.FWFC B06 BlueCSC

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575374  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4 A7 vs A1WPFC B06 Black A 2 vs.Seattle United B06 Copa A0
 575375  Meadowdale High School  01:15 PM  1 A6 vs A2GS Surf B06 A 1 vs.Crossfire Premier B06 A4
 575376  Todd Beamer  01:30 PM  1 A5 vs A3FWFC B06 Blue 3 vs.Eastside FC B06 White B0
 575349  Sozo 11  02:30 PM  1 A4 vs A8Crossfire Yakima B06 A 1 vs.PacNW B06 Maroon A2

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575356  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A5 vs A8FWFC B06 Blue 6 vs.PacNW B06 Maroon A2
 575355  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A7 vs A3WPFC B06 Black A 2 vs.Eastside FC B06 White B1
 575354  Einstein MS  12:00 PM  1 A1 vs A2Seattle United B06 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B06 A3
 575357  Lynnwood High School  12:30 PM  1 A6 vs A4GS Surf B06 A 4 vs.Crossfire Yakima B06 A2

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575369  Preston Park  05:30 PM  2 A3 vs A8Eastside FC B06 White B 2 vs.PacNW B06 Maroon A4
 575366  Saghalie Middle School  06:00 PM  1 A5 vs A1FWFC B06 Blue 3 vs.Seattle United B06 Copa A2

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575379  Grass Lawn Park  01:00 PM  1 A2 vs A7Crossfire Premier B06 A 2 vs.WPFC B06 Black A0
 575381  Sozo 11  01:00 PM  1 A4 vs A5Crossfire Yakima B06 A 5 vs.FWFC B06 Blue1
 575380  Preston Park  01:30 PM  1 A3 vs A6Eastside FC B06 White B 1 vs.GS Surf B06 A6
 575378  Garfield HS  03:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B06 Copa A 3 vs.PacNW B06 Maroon A1

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575367  Sozo 11  01:00 PM  2 A4 vs A2Crossfire Yakima B06 A 6 vs.Crossfire Premier B06 A0

Bracket - Friday, March 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575352  Meadowdale High School  07:00 PM  1 A6 vs A3GS Surf B06 A 3 vs.Eastside FC B06 White B1

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575372  Preston Park  12:00 PM  1 A3 vs A4Eastside FC B06 White B 0 vs.Crossfire Yakima B06 A3

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575321  Starfire Sports Complex  11:45 AM  3 A8 vs A4PacNW B06 Maroon A 0 vs.Crossfire Yakima B06 A1
 575340  Meadowdale High School  02:30 PM  1 A7 vs A6WPFC B06 Black A 1 vs.GS Surf B06 A1