Team Schedules - Boys Under 14 Div 4  
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A7 : Harbor Premier B05 Green A33303333333313310333353 83  100 
 A8 : Washington Rush B05 A33333333301303133301045 64  84 
 A6 : Crossfire Premier B05 D03330033001333333033343 40  66 
 A1 : Whatcom FC Rangers - B05 Blue33300333003331330030037 28  64 
 A5 : Northwest United B05 Red0303033 CS 30031303  13332 17  37 
 A3 : FWFC B05 White00013003010000301100013 -46  22 
 A4 : Timbers North FC 05/06B White0000000330001011000  9 -70  19 
 A2 : Crossfire Premier B05 E0010000001 CS 00000000002 -116  13 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575636  Skagit River Park  09:00 AM  3 A5 vs A8Northwest United B05 Red 2 vs.Washington Rush B05 A3
 575635  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 A7 vs A3Harbor Premier B05 Green A 6 vs.FWFC B05 White1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575634  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A1 vs A2Whatcom FC Rangers - B05 Blue 11 vs.Crossfire Premier B05 E0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575638  Celebration Park  10:30 AM  7 A3 vs A1FWFC B05 White 1 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue6
 575640  Canfield East  02:00 PM  4 A4 vs A7Timbers North FC 05/06B White 2 vs.Harbor Premier B05 Green A9
 575639  Stocker Fields  02:00 PM  S A8 vs A2Washington Rush B05 A 15 vs.Crossfire Premier B05 E1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575696  Canfield North  10:30 AM  3 A4 vs A7Timbers North FC 05/06B White 0 vs.Harbor Premier B05 Green A9
 575649  Celebration Park  04:00 PM  6 A3 vs A8FWFC B05 White 0 vs.Washington Rush B05 A7

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575642  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A1 vs A4Whatcom FC Rangers - B05 Blue 4 vs.Timbers North FC 05/06B White0
 575643  Grasslawn Park  10:00 AM  GL2 A2 vs A3Crossfire Premier B05 E 1 vs.FWFC B05 White1

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575689  Sedro Woolley High School  09:00 AM  1 A5 vs A4Northwest United B05 Red 7 vs.Timbers North FC 05/06B White1
 575652  Sacajawea Middle School  02:00 PM  1 A3 vs A4FWFC B05 White 3 vs.Timbers North FC 05/06B White0
 575645  Stocker Fields  03:30 PM  1 A8 vs A6Washington Rush B05 A 4 vs.Crossfire Premier B05 D1

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575665  Canfield North  09:30 AM  3 A4 vs A6Timbers North FC 05/06B White 0 vs.Crossfire Premier B05 D3
 575653  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A7 vs A8Harbor Premier B05 Green A 1 vs.Washington Rush B05 A2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575685  Canfield North  09:30 AM  3 A4 vs A8Timbers North FC 05/06B White 0 vs.Washington Rush B05 A8
 575654  Peninsula High School  10:00 AM  3 A7 vs A1Harbor Premier B05 Green A 5 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue0
 575703  Canfield North  04:00 PM  3 A4 vs A2Timbers North FC 05/06B White 5 vs.Crossfire Premier B05 E1

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575647  Canfield East  10:00 AM  4 A4 vs A2Timbers North FC 05/06B White 4 vs.Crossfire Premier B05 E2
 575644  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A7 vs A5Harbor Premier B05 Green A 3 vs.Northwest United B05 Red0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575660  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A6FWFC B05 White 0 vs.Crossfire Premier B05 D4
 575658  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A1 vs A8Whatcom FC Rangers - B05 Blue 0 vs.Washington Rush B05 A6
 575687  Gig Harbor High School  03:45 PM  1 A7 vs A2Harbor Premier B05 Green A 10 vs.Crossfire Premier B05 E0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575668  Gig Harbor High School  09:00 AM  2A A7 vs A4Harbor Premier B05 Green A 8 vs.Timbers North FC 05/06B White0
 575637  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A6 vs A4Crossfire Premier B05 D 8 vs.Timbers North FC 05/06B White1
 575651  60 Acres  01:30 PM  19 A2 vs A5Crossfire Premier B05 E 0 vs.Northwest United B05 Red4

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575663  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A7FWFC B05 White 1 vs.Harbor Premier B05 Green A2
 575664  Stocker Fields  03:00 PM  1 A8 vs A5Washington Rush B05 A 3 vs.Northwest United B05 Red0

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575669  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A6 vs A5Crossfire Premier B05 D 0 vs.Northwest United B05 Red1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575662  Marymoor Park  01:00 PM  4B A2 vs A1Crossfire Premier B05 E 0 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue6

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575671  Saghalie Middle School  05:00 PM  1 A3 vs A2FWFC B05 White 4 vs.Crossfire Premier B05 E0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575670  Canfield East  09:00 AM  4 A4 vs A1Timbers North FC 05/06B White 1 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue3

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575677  Glacier Peak High School  01:00 PM  Aux A8 vs A3Washington Rush B05 A 8 vs.FWFC B05 White0
 575675  Hartman Park  03:00 PM  1 A2 vs A4Crossfire Premier B05 E 3 vs.Timbers North FC 05/06B White3

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575698  Civic Field Stadium  09:00 AM  Stdm A1 vs A4Whatcom FC Rangers - B05 Blue 5 vs.Timbers North FC 05/06B White0
 575641  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A6Northwest United B05 Red 1 vs.Crossfire Premier B05 D0

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575678  Grasslawn Park  10:00 AM  GL2 A6 vs A1Crossfire Premier B05 D 4 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575680  Spokane Falls Community College  10:00 AM  1 A4 vs A3Timbers North FC 05/06B White 1 vs.FWFC B05 White1
 575679  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A5 vs A2Northwest United B05 Red CSC vs.Crossfire Premier B05 ECSC
 575673  Hartman Park  02:00 PM  1 A6 vs A8Crossfire Premier B05 D 2 vs.Washington Rush B05 A1

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575684  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A5FWFC B05 White 1 vs.Northwest United B05 Red3
 575682  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A1 vs A7Whatcom FC Rangers - B05 Blue 2 vs.Harbor Premier B05 Green A3

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575650  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A1 vs A6Whatcom FC Rangers - B05 Blue 3 vs.Crossfire Premier B05 D2
 575672  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A5 vs A7Northwest United B05 Red 0 vs.Harbor Premier B05 Green A2

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575646  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A5 vs A1Northwest United B05 Red 0 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue1
 575676  Gig Harbor High School  03:30 PM  1 A7 vs A6Harbor Premier B05 Green A 4 vs.Crossfire Premier B05 D0

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575666  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A1 vs A3Whatcom FC Rangers - B05 Blue 5 vs.FWFC B05 White0
 575648  Grasslawn Park  03:00 PM  GL2 A6 vs A7Crossfire Premier B05 D 0 vs.Harbor Premier B05 Green A0

Bracket - Wednesday, December 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575655  Redmond High School  06:30 PM  A A6 vs A2Crossfire Premier B05 D 9 vs.Crossfire Premier B05 E0

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575659  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A2 vs A7Crossfire Premier B05 E 2 vs.Harbor Premier B05 Green A12

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575656  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A5 vs A3Northwest United B05 Red 2 vs.FWFC B05 White0

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575714  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A1 vs A8Whatcom FC Rangers - B05 Blue 2 vs.Washington Rush B05 A2

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575715  Marymoor Park  03:00 PM  4 A2 vs A7Crossfire Premier B05 E 0 vs.Harbor Premier B05 Green A3

Bracket - Sunday, January 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575700  Sehmel Homestead Park  02:30 PM  1 A7 vs A5Harbor Premier B05 Green A 3 vs.Northwest United B05 Red3

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575695  TBD   --    --  A8 vs A2Washington Rush B05 A 7 vs.Crossfire Premier B05 E0
 575694  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A1FWFC B05 White 0 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue4

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575690  Whatcom Community College  12:00 PM  1 A1 vs A2Whatcom FC Rangers - B05 Blue 7 vs.Crossfire Premier B05 E0

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575701  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  1 A8 vs A6Washington Rush B05 A 1 vs.Crossfire Premier B05 D2
 575699  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A2 vs A3Crossfire Premier B05 E 2 vs.FWFC B05 White6

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575667  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 A2 vs A8Crossfire Premier B05 E 0 vs.Washington Rush B05 A4
 575688  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A6 vs A3Crossfire Premier B05 D 3 vs.FWFC B05 White1

Bracket - Saturday, February 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575705  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A8FWFC B05 White 1 vs.Washington Rush B05 A1

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575707  Hartman Park  03:00 PM  1 A2 vs A5Crossfire Premier B05 E 0 vs.Northwest United B05 Red6

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575697  Sedro Woolley High School  01:30 PM  1 A5 vs A6Northwest United B05 Red 1 vs.Crossfire Premier B05 D2
 575681  Archbishop Murphy High School  02:30 PM  stdm A8 vs A7Washington Rush B05 A 1 vs.Harbor Premier B05 Green A0

Bracket - Friday, March 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575708  Karl Grosch Field at Steel Lake  05:45 PM  Full A3 vs A4FWFC B05 White 0 vs.Timbers North FC 05/06B White0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575713  Kasch Park Sports Complex  10:45 AM  3 A8 vs A4Washington Rush B05 A 2 vs.Timbers North FC 05/06B White0
 575710  Gig Harbor High School  12:45 PM  1 A7 vs A1Harbor Premier B05 Green A 4 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue2
 575712  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A5 vs A3Northwest United B05 Red 2 vs.FWFC B05 White0
 575693  Grasslawn Park  02:15 PM  GL2 A6 vs A4Crossfire Premier B05 D 7 vs.Timbers North FC 05/06B White0

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575706  Whatcom Community College  11:00 AM  1 A1 vs A6Whatcom FC Rangers - B05 Blue 0 vs.Crossfire Premier B05 D2
 575657  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm A8 vs A4Washington Rush B05 A 6 vs.Timbers North FC 05/06B White1

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575686  Everett Memorial Stadium  10:30 AM  Stdm A8 vs A1Washington Rush B05 A 2 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue3
 575717  Canfield East  04:00 PM  4 A4 vs A5Timbers North FC 05/06B White   vs.Northwest United B05 Red 
 575704  Juanita High School  04:00 PM  HS A6 vs A7Crossfire Premier B05 D 1 vs.Harbor Premier B05 Green A6

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575661  Canfield North  10:00 AM  3 A4 vs A5Timbers North FC 05/06B White   vs.Northwest United B05 Red 
 575691  Gig Harbor High School  03:30 PM  1 A7 vs A3Harbor Premier B05 Green A 7 vs.FWFC B05 White0

Bracket - Friday, March 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575683  Marymoor Park  05:00 PM  2 A2 vs A6Crossfire Premier B05 E 1 vs.Crossfire Premier B05 D5
 575692  Skagit Valley Community College  07:00 PM  1 A5 vs A8Northwest United B05 Red 1 vs.Washington Rush B05 A1

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575674  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  1 A1 vs A5Whatcom FC Rangers - B05 Blue 0 vs.Northwest United B05 Red3
 575716  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A6FWFC B05 White 1 vs.Crossfire Premier B05 D4
 575709  Peninsula High School  02:45 PM  1 A7 vs A8Harbor Premier B05 Green A 3 vs.Washington Rush B05 A0

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575711  Grasslawn Park  11:00 AM  GL A6 vs A2Crossfire Premier B05 D 7 vs.Crossfire Premier B05 E0
 575702  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A5 vs A1Northwest United B05 Red 1 vs.Whatcom FC Rangers - B05 Blue0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.