Team Schedules - Boys U14
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
 A3 : WS B2010 U14 - Rockets (Magathan)33331   13
 A6 : PacFW-R B10 Lewis03331   10
 A5 : HSC B10 Phantoms (Printz)33003   9
 A7 : Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors00330   6
 A4 : NORTAC B10 Weaver00003   3
 A1 : WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma)30000   3

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550746  Evergreen HS  10:30 AM  1 A3 vs A6WS B2010 U14 - Rockets (Magathan) 3 vs.PacFW-R B10 Lewis1
 550747  Summit Park  01:00 PM  2 A7 vs A1Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors 2 vs.WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma)5
 550748  Silas HS  02:30 PM  3 A4 vs A5NORTAC B10 Weaver 1 vs.HSC B10 Phantoms (Printz)3

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550733  Hiawatha  09:00 AM  1 A1 vs A3WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) 0 vs.WS B2010 U14 - Rockets (Magathan)2
 550731  North SeaTac Park  09:00 AM  1 A5 vs A4HSC B10 Phantoms (Printz) 7 vs.NORTAC B10 Weaver1
 550732  Sacajawea Middle School  01:30 PM  Turf A6 vs A7PacFW-R B10 Lewis 4 vs.Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors1

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550740  Evergreen HS  10:00 AM  1 A3 vs A5WS B2010 U14 - Rockets (Magathan) 4 vs.HSC B10 Phantoms (Printz)1
 550742  North Green River Park  11:00 AM  2 A7 vs A4Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors 4 vs.NORTAC B10 Weaver1
 550741  Sacajawea Middle School  02:00 PM  Turf A6 vs A1PacFW-R B10 Lewis 5 vs.WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma)1

Bracket - Saturday, May 11, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550729  North SeaTac Park  11:00 AM  1 A5 vs A6HSC B10 Phantoms (Printz) 2 vs.PacFW-R B10 Lewis3
 550728  Hunt Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A3NORTAC B10 Weaver 0 vs.WS B2010 U14 - Rockets (Magathan)4
 550730  Hiawatha  01:30 PM  1 A1 vs A7WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) 1 vs.Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors8

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550755  North SeaTac Park  09:00 AM  1 A5 vs A7HSC B10 Phantoms (Printz) 5 vs.Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors0
 550735  Madison  03:30 PM  Madison A1 vs A4WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) 2 vs.NORTAC B10 Weaver5
 550734  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:00 PM  Full A6 vs A3PacFW-R B10 Lewis 2 vs.WS B2010 U14 - Rockets (Magathan)2

Bracket - Saturday, June 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550743  Petrovitsky Park  09:00 AM  1 A7 vs A6Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors   vs.PacFW-R B10 Lewis 
 550744  North SeaTac Park  11:00 AM  1 A5 vs A1HSC B10 Phantoms (Printz)   vs.WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) 
 550745  Delridge Playfield  02:00 PM  DelN A3 vs A4WS B2010 U14 - Rockets (Magathan)   vs.NORTAC B10 Weaver 

Bracket - Saturday, June 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550739  Hunt Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A6NORTAC B10 Weaver   vs.PacFW-R B10 Lewis 
 550738  Delridge Playfield  12:00 PM  DelN A1 vs A5WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma)   vs.HSC B10 Phantoms (Printz) 
 550737  Delridge Playfield  01:30 PM  DelN A3 vs A7WS B2010 U14 - Rockets (Magathan)   vs.Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors 

Bracket - Saturday, June 15, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550750  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:00 AM  Full A6 vs A5PacFW-R B10 Lewis   vs.HSC B10 Phantoms (Printz) 
 557855  Hunt Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A1NORTAC B10 Weaver   vs.WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) 
 550749  Ravensdale  04:00 PM  4 A7 vs A3Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors   vs.WS B2010 U14 - Rockets (Magathan)