Team Schedules - Boys U12 Div 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
 A3 : South Tacoma United - B12 Lopez33313   13
 A2 : Southlake B12 Soper33113   11
 A6 : WS BU12 - Rosenstock03131   8
 A1 : LSDSC Cheetahs B1200331   7
 A4 : WS BU12 - McLachlan30000   3
 A5 : WS BU12 - Miller/Leonard00000   0

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 553204  Fort Steilacoom Park  10:30 AM  C A1 vs A2LSDSC Cheetahs B12 1 vs.Southlake B12 Soper6
 553205  Moshier #1  12:00 PM  East A4 vs A5WS BU12 - McLachlan 1F vs.WS BU12 - Miller/Leonard
Forfeited Game
0
 553203  Boze Elementary  04:00 PM  1 A3 vs A6South Tacoma United - B12 Lopez 2 vs.WS BU12 - Rosenstock1

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 553208  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  C A1 vs A3LSDSC Cheetahs B12 1 vs.South Tacoma United - B12 Lopez2
 553206  Moshier #1  10:30 AM  East A5 vs A6WS BU12 - Miller/Leonard 0 vs.WS BU12 - Rosenstock8
 553207  Moshier #1  12:00 PM  East A4 vs A2WS BU12 - McLachlan 2 vs.Southlake B12 Soper5

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 553211  Moshier #1  09:00 AM  East A6 vs A2WS BU12 - Rosenstock 3 vs.Southlake B12 Soper3
 553209  Moshier #1  10:30 AM  East A5 vs A3WS BU12 - Miller/Leonard 2 vs.South Tacoma United - B12 Lopez5
 553210  Moshier #1  12:00 PM  East A4 vs A1WS BU12 - McLachlan 3 vs.LSDSC Cheetahs B124

Bracket - Saturday, May 11, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 553212  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  C A1 vs A5LSDSC Cheetahs B12 8 vs.WS BU12 - Miller/Leonard2
 553213  Walt Hundley  09:00 AM  Hun A6 vs A4WS BU12 - Rosenstock 7 vs.WS BU12 - McLachlan1
 553214  Maywood Middle  05:15 PM  1 A2 vs A3Southlake B12 Soper 1 vs.South Tacoma United - B12 Lopez1

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 553215  Walt Hundley  09:00 AM  Hun A5 vs A2WS BU12 - Miller/Leonard 3 vs.Southlake B12 Soper4
 553216  Walt Hundley  10:30 AM  Hun A6 vs A1WS BU12 - Rosenstock 1 vs.LSDSC Cheetahs B121
 553217  Boze Elementary  03:00 PM  1 A3 vs A4South Tacoma United - B12 Lopez 5 vs.WS BU12 - McLachlan3

Bracket - Saturday, June 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 553218  Walt Hundley  12:00 PM  Hun A6 vs A3WS BU12 - Rosenstock   vs.South Tacoma United - B12 Lopez 
 553219  Hazen High School  01:30 PM  1 A2 vs A1Southlake B12 Soper   vs.LSDSC Cheetahs B12 
 553220  Walt Hundley  01:30 PM  Hun A5 vs A4WS BU12 - Miller/Leonard   vs.WS BU12 - McLachlan 

Bracket - Saturday, June 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 553223  Virtual TBD   --    --  A3 vs A1South Tacoma United - B12 Lopez   vs.LSDSC Cheetahs B12 
 553222  Moshier #1  12:00 PM  East A4 vs A6WS BU12 - McLachlan   vs.WS BU12 - Rosenstock 
 553221  Hazen High School  04:30 PM  1 A2 vs A5Southlake B12 Soper   vs.WS BU12 - Miller/Leonard 

Bracket - Saturday, June 15, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 553224  Virtual TBD   --    --  A3 vs A5South Tacoma United - B12 Lopez   vs.WS BU12 - Miller/Leonard 
 553225  Fort Steilacoom Park  10:30 AM  C A1 vs A4LSDSC Cheetahs B12   vs.WS BU12 - McLachlan 
 553226  Hazen High School  01:30 PM  1 A2 vs A6Southlake B12 Soper   vs.WS BU12 - Rosenstock