Team Schedules - Boys Under 09 Div 4 7Aside  
       



Bracket


ALL A


Group -- A
A1 : Washington Rush B10 Azul C
A2 : FWFC B10 White
A3 : Eastside FC B10 Grey D
A4 : Kitsap Alliance FC - B10A
A5 : Crossfire Premier B10 E
A6 : Northwest United BU9 Red

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632481  Skagit River Park  11:00 AM  6 A6 vs A4Northwest United BU9 Redvs.Kitsap Alliance FC - B10A
 632480  60 Acres  04:00 PM  17A A5 vs A3Crossfire Premier B10 Evs.Eastside FC B10 Grey D
 632479  Walter E. Hall  04:15 PM  4 A1 vs A2Washington Rush B10 Azul Cvs.FWFC B10 White

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632482  TBD   --    --  A3 vs A1Eastside FC B10 Grey Dvs.Washington Rush B10 Azul C
 632484  Anderson Hill Fields 7v7- Upr (G)  12:30 PM  1 A4 vs A5Kitsap Alliance FC - B10Avs.Crossfire Premier B10 E

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632483  Skagit River Park  01:00 PM  6 A6 vs A2Northwest United BU9 Redvs.FWFC B10 White

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632485  TBD   --    --  A1 vs A4Washington Rush B10 Azul Cvs.Kitsap Alliance FC - B10A
 632486  Celebration Park  10:30 AM  5B A2 vs A3FWFC B10 Whitevs.Eastside FC B10 Grey D

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632487  Skagit River Park  11:00 AM  6 A6 vs A5Northwest United BU9 Redvs.Crossfire Premier B10 E

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632488  60 Acres  09:00 AM  17D A5 vs A1Crossfire Premier B10 Evs.Washington Rush B10 Azul C
 632489  Anderson Hill Fields 7v7- Upr (G)  10:00 AM  1 A4 vs A2Kitsap Alliance FC - B10Avs.FWFC B10 White

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632490  Preston Park  10:00 AM  Mod2 A3 vs A6Eastside FC B10 Grey Dvs.Northwest United BU9 Red

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632491  Walter E. Hall  09:00 AM  4 A1 vs A6Washington Rush B10 Azul Cvs.Northwest United BU9 Red
 632493  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A3 vs A4Eastside FC B10 Grey Dvs.Kitsap Alliance FC - B10A

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632494  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A2 vs A1FWFC B10 Whitevs.Washington Rush B10 Azul C
 632495  Preston Park  05:00 PM  Mod1 A3 vs A5Eastside FC B10 Grey Dvs.Crossfire Premier B10 E

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632496  Anderson Hill Fields 7v7- Upr (G)  01:00 PM  1 A4 vs A6Kitsap Alliance FC - B10Avs.Northwest United BU9 Red

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632497  Walter E. Hall  10:30 AM  4 A1 vs A3Washington Rush B10 Azul Cvs.Eastside FC B10 Grey D

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632498  Karl Grosch Field at Steel Lake  11:30 AM  Mod  A2 vs A6FWFC B10 Whitevs.Northwest United BU9 Red
 632499  60 Acres  03:00 PM  17A A5 vs A4Crossfire Premier B10 Evs.Kitsap Alliance FC - B10A

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632501  Preston Park  04:00 PM  Mod1 A3 vs A2Eastside FC B10 Grey Dvs.FWFC B10 White

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632502  60 Acres  01:00 PM  18 A A5 vs A6Crossfire Premier B10 Evs.Northwest United BU9 Red

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632503  Walter E. Hall  04:00 PM  4 A1 vs A5Washington Rush B10 Azul Cvs.Crossfire Premier B10 E

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632500  Silverdale Stadium  04:30 PM  STDM A4 vs A1Kitsap Alliance FC - B10Avs.Washington Rush B10 Azul C

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632508  Silverdale Stadium  10:00 AM  STDM A4 vs A3Kitsap Alliance FC - B10Avs.Eastside FC B10 Grey D
 632506  Skagit River Park  01:00 PM  6 A6 vs A1Northwest United BU9 Redvs.Washington Rush B10 Azul C
 632507  Marymoor Park  05:00 PM  2 A5 vs A2Crossfire Premier B10 Evs.FWFC B10 White

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632511  Skagit River Park  01:00 PM  6 A6 vs A4Northwest United BU9 Redvs.Kitsap Alliance FC - B10A

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632510  Lake Washington High School  12:00 PM  Stdm A5 vs A3Crossfire Premier B10 Evs.Eastside FC B10 Grey D

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632492  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A2 vs A5FWFC B10 Whitevs.Crossfire Premier B10 E

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632512  TBD   --    --  A3 vs A1Eastside FC B10 Grey Dvs.Washington Rush B10 Azul C

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632514  Silverdale Stadium 7v7 A  11:30 AM  1 A4 vs A5Kitsap Alliance FC - B10Avs.Crossfire Premier B10 E
 632513  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A6 vs A2Northwest United BU9 Redvs.FWFC B10 White

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632509  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2B A1 vs A2Washington Rush B10 Azul Cvs.FWFC B10 White

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632515  Kasch Park Sports Complex  12:00 PM  3B A1 vs A4Washington Rush B10 Azul Cvs.Kitsap Alliance FC - B10A
 632516  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A2 vs A3FWFC B10 Whitevs.Eastside FC B10 Grey D

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632519  Silverdale Stadium  10:00 AM  STDM A4 vs A2Kitsap Alliance FC - B10Avs.FWFC B10 White
 632520  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A3 vs A6Eastside FC B10 Grey Dvs.Northwest United BU9 Red
 632518  Marymoor Park  01:30 PM  6 A5 vs A1Crossfire Premier B10 Evs.Washington Rush B10 Azul C

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632522  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A2 vs A5FWFC B10 Whitevs.Crossfire Premier B10 E
 632523  TBD   --    --  A3 vs A4Eastside FC B10 Grey Dvs.Kitsap Alliance FC - B10A

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632521  Kasch Park Sports Complex  11:30 AM  2B A1 vs A6Washington Rush B10 Azul Cvs.Northwest United BU9 Red

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632524  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A2 vs A1FWFC B10 Whitevs.Washington Rush B10 Azul C
 632525  TBD   --    --  A3 vs A5Eastside FC B10 Grey Dvs.Crossfire Premier B10 E
 632526  Silverdale Stadium  03:00 PM  STDM A4 vs A6Kitsap Alliance FC - B10Avs.Northwest United BU9 Red

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632505  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A6 vs A3Northwest United BU9 Redvs.Eastside FC B10 Grey D
 632504  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A2 vs A4FWFC B10 Whitevs.Kitsap Alliance FC - B10A

Bracket - Saturday, February 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632527  Kasch Park Sports Complex  11:45 AM  3A A1 vs A3Washington Rush B10 Azul Cvs.Eastside FC B10 Grey D

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632532  Lake Washington High School  03:00 PM  Gras A5 vs A6Crossfire Premier B10 Evs.Northwest United BU9 Red
 632530  Silverdale Stadium  04:30 PM  STDM A4 vs A1Kitsap Alliance FC - B10Avs.Washington Rush B10 Azul C

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632529  Marymoor Park  10:30 AM  3 A5 vs A4Crossfire Premier B10 Evs.Kitsap Alliance FC - B10A

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632533  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2A A1 vs A5Washington Rush B10 Azul Cvs.Crossfire Premier B10 E
 632535  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A6 vs A3Northwest United BU9 Redvs.Eastside FC B10 Grey D

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632536  Skagit River Park  11:00 AM  6 A6 vs A1Northwest United BU9 Redvs.Washington Rush B10 Azul C
 632537  Marymoor Park  12:00 PM  3 A5 vs A2Crossfire Premier B10 Evs.FWFC B10 White
 632538  Silverdale Stadium  03:30 PM  STDM A4 vs A3Kitsap Alliance FC - B10Avs.Eastside FC B10 Grey D

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632528  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A2 vs A6FWFC B10 Whitevs.Northwest United BU9 Red

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 632531  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A3 vs A2Eastside FC B10 Grey Dvs.FWFC B10 White
 632517  Dike District Field  11:00 AM  1 A6 vs A5Northwest United BU9 Redvs.Crossfire Premier B10 E
 632534  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A2 vs A4FWFC B10 Whitevs.Kitsap Alliance FC - B10A






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.