Team Schedules - Boys U13 Div 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
 A4 : Southlake Select B12 SHB33 33   12
 A2 : Norpoint United FC B1130133   10
 A3 : NORTAC B11 Sultemeier03303   9
 A6 : WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick)13100   5
 A1 : HSC B11 Eagles (Coburn)10 30   4
 A5 : Valor Rec MV B11 Jones00000   0

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550717  Evergreen HS  09:00 AM  1 A6 vs A1WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) 4 vs.HSC B11 Eagles (Coburn)4
 550716  Summit Park  11:00 AM  2 A5 vs A2Valor Rec MV B11 Jones 0 vs.Norpoint United FC B119

Bracket - Sunday, April 21, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550718  Truman  01:00 PM  1 A3 vs A4NORTAC B11 Sultemeier 0 vs.Southlake Select B12 SHB4

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550709  North SeaTac Park  11:00 AM  1 A1 vs A3HSC B11 Eagles (Coburn) 1 vs.NORTAC B11 Sultemeier2
 550707  Summit Park  01:30 PM  1 A5 vs A6Valor Rec MV B11 Jones 0 vs.WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick)3

Bracket - Sunday, April 28, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550708  Starfire Complex  12:15 PM  1 A4 vs A2Southlake Select B12 SHB 2 vs.Norpoint United FC B110

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550711  Virtual TBD   --    --  A4 vs A1Southlake Select B12 SHB   vs.HSC B11 Eagles (Coburn) 
 550712  Walt Hundley  01:30 PM  Hun A6 vs A2WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) 2 vs.Norpoint United FC B112
 550710  North Green River Park  03:00 PM  2 A5 vs A3Valor Rec MV B11 Jones 2 vs.NORTAC B11 Sultemeier10

Bracket - Saturday, May 11, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550713  North SeaTac Park  09:00 AM  1 A1 vs A5HSC B11 Eagles (Coburn) 7 vs.Valor Rec MV B11 Jones0
 550715  Meeker Middle School  09:30 AM  1 A2 vs A3Norpoint United FC B11 7 vs.NORTAC B11 Sultemeier2
 550714  Walt Hundley  12:00 PM  Hun A6 vs A4WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) 0 vs.Southlake Select B12 SHB5

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550704  Hunt Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A6NORTAC B11 Sultemeier 8 vs.WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick)3
 550705  North SeaTac Park  11:00 AM  1 A1 vs A2HSC B11 Eagles (Coburn) 0 vs.Norpoint United FC B114
 550706  Liberty High School  02:15 PM  HS A4 vs A5Southlake Select B12 SHB 4 vs.Valor Rec MV B11 Jones3

Bracket - Saturday, June 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550721  Petrovitsky Park  11:00 AM  1 A5 vs A4Valor Rec MV B11 Jones   vs.Southlake Select B12 SHB 
 550719  Delridge Playfield  11:00 AM  DelN A6 vs A3WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick)   vs.NORTAC B11 Sultemeier 
 550720  Meeker Middle School  12:00 PM  1 A2 vs A1Norpoint United FC B11   vs.HSC B11 Eagles (Coburn) 

Bracket - Saturday, June 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550723  Virtual TBD   --    --  A4 vs A6Southlake Select B12 SHB   vs.WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) 
 550722  Meeker Middle School  12:15 PM  1 A2 vs A5Norpoint United FC B11   vs.Valor Rec MV B11 Jones 
 550724  Hunt Middle School  01:30 PM  1 A3 vs A1NORTAC B11 Sultemeier   vs.HSC B11 Eagles (Coburn) 

Bracket - Saturday, June 15, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 550727  Meeker Middle School  09:30 AM  1 A2 vs A6Norpoint United FC B11   vs.WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) 
 550725  Hunt Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A5NORTAC B11 Sultemeier   vs.Valor Rec MV B11 Jones 
 550726  North SeaTac Park  11:00 AM  1 A1 vs A4HSC B11 Eagles (Coburn)   vs.Southlake Select B12 SHB