Team Schedules - Boys Under 11 Div 2 9Aside
       



Bracket


ALL A


Group -- A
A1 : GS Surf B08 B
A2 : Washington Rush B08 A
A3 : Crossfire Premier B08 B
A4 : WPFC B08 White B
A5 : Northwest United B08 Black
A6 : Seattle United B08 Tango B
A7 : Snohomish United B08 Black A
A8 : Whatcom FC Ra - B08 Gold
A9 : Kitsap Alliance FC - B08 A

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595855  Phillips 66 Soccer Park  11:30 AM  5 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.WPFC B08 White B
 595856  Stocker Fields  03:30 PM  11 A7 vs A5Snohomish United B08 Black Avs.Northwest United B08 Black
 595854  Silverdale Stadium  04:00 PM  STDM A9 vs A3Kitsap Alliance FC - B08 Avs.Crossfire Premier B08 B

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595853  Ballinger Playfield  03:30 PM  BP A1 vs A2GS Surf B08 Bvs.Washington Rush B08 A

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595858  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2a A4 vs A9WPFC B08 White Bvs.Kitsap Alliance FC - B08 A
 595859  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A5 vs A8Northwest United B08 Blackvs.Whatcom FC Ra - B08 Gold

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595860  Jefferson Playfield  10:00 AM  N A6 vs A7Seattle United B08 Tango Bvs.Snohomish United B08 Black A
 595857  60 Acres  03:00 PM  23 A3 vs A1Crossfire Premier B08 Bvs.GS Surf B08 B

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595862  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  11:45 AM  1 A2 vs A3Washington Rush B08 Avs.Crossfire Premier B08 B
 595863  Anderson Hill Fields  01:00 PM  Low A9 vs A5Kitsap Alliance FC - B08 Avs.Northwest United B08 Black
 595864  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  4 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.Seattle United B08 Tango B

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595873  Stocker Fields  12:00 PM  11 A7 vs A1Snohomish United B08 Black Avs.GS Surf B08 B

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595867  Jefferson Playfield  10:30 AM  N A6 vs A9Seattle United B08 Tango Bvs.Kitsap Alliance FC - B08 A
 595868  Stocker Fields  04:00 PM  11 A7 vs A8Snohomish United B08 Black Avs.Whatcom FC Ra - B08 Gold

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595870  Walter E. Hall  11:45 AM  3 A2 vs A5Washington Rush B08 Avs.Northwest United B08 Black
 595872  Silverdale Stadium  01:30 PM  STDM A9 vs A7Kitsap Alliance FC - B08 Avs.Snohomish United B08 Black A
 595871  60 Acres  02:00 PM  22 B A3 vs A4Crossfire Premier B08 Bvs.WPFC B08 White B

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595861  Ballinger Playfield  12:30 PM  BP A1 vs A4GS Surf B08 Bvs.WPFC B08 White B
 595882  Phillips 66 Soccer Park  03:15 PM  5 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.Washington Rush B08 A

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595876  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  5 A8 vs A9Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.Kitsap Alliance FC - B08 A
 595874  Van Asselt Elementary  04:00 PM  1 A6 vs A2Seattle United B08 Tango Bvs.Washington Rush B08 A

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595869  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A1 vs A6GS Surf B08 Bvs.Seattle United B08 Tango B
 595875  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A3Northwest United B08 Blackvs.Crossfire Premier B08 B

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595880  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2a A4 vs A5WPFC B08 White Bvs.Northwest United B08 Black
 595878  Walter E. Hall  01:40 PM  2 A2 vs A7Washington Rush B08 Avs.Snohomish United B08 Black A
 595877  Woodinville Sports Field  03:30 PM  5 A1 vs A8GS Surf B08 Bvs.Whatcom FC Ra - B08 Gold

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595889  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:45 AM  1 A2 vs A1Washington Rush B08 Avs.GS Surf B08 B

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595883  Stocker Fields  03:00 PM  11 A7 vs A3Snohomish United B08 Black Avs.Crossfire Premier B08 B

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595865  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A1Northwest United B08 Blackvs.GS Surf B08 B

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595885  Walter E. Hall  10:30 AM  2 A2 vs A9Washington Rush B08 Avs.Kitsap Alliance FC - B08 A
 595888  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A6Northwest United B08 Blackvs.Seattle United B08 Tango B
 595886  Marymoor Park  01:00 PM  6 A3 vs A8Crossfire Premier B08 Bvs.Whatcom FC Ra - B08 Gold
 595887  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4b A4 vs A7WPFC B08 White Bvs.Snohomish United B08 Black A

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595892  Marymoor Park  01:30 PM  6 A3 vs A9Crossfire Premier B08 Bvs.Kitsap Alliance FC - B08 A
 595891  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2a A4 vs A8WPFC B08 White Bvs.Whatcom FC Ra - B08 Gold

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595890  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A5 vs A7Northwest United B08 Blackvs.Snohomish United B08 Black A
 595866  WPFC Soccer Complex  02:30 PM  4a A4 vs A2WPFC B08 White Bvs.Washington Rush B08 A

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595894  Silverdale Stadium  09:00 AM  STDM A9 vs A4Kitsap Alliance FC - B08 Avs.WPFC B08 White B
 595893  Woodinville Sports Field  11:00 AM  5 A1 vs A3GS Surf B08 Bvs.Crossfire Premier B08 B
 595895  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A8 vs A5Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.Northwest United B08 Black
 595896  Stocker Fields  03:00 PM  11 A7 vs A6Snohomish United B08 Black Avs.Seattle United B08 Tango B

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595899  Jefferson Playfield  02:00 PM  N A6 vs A8Seattle United B08 Tango Bvs.Whatcom FC Ra - B08 Gold
 595881  Silverdale Stadium  02:00 PM  STDM A9 vs A1Kitsap Alliance FC - B08 Avs.GS Surf B08 B

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595900  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A9Northwest United B08 Blackvs.Kitsap Alliance FC - B08 A

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595879  Marymoor Park  10:30 AM  6 A3 vs A6Crossfire Premier B08 Bvs.Seattle United B08 Tango B
 595897  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2a A4 vs A1WPFC B08 White Bvs.GS Surf B08 B

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595903  Silverdale Stadium  01:00 PM  STDM A9 vs A6Kitsap Alliance FC - B08 Avs.Seattle United B08 Tango B
 595901  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  3A A2 vs A4Washington Rush B08 Avs.WPFC B08 White B
 595902  Woodinville Sports Field  02:30 PM  5 A1 vs A5GS Surf B08 Bvs.Northwest United B08 Black

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595906  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A5 vs A2Northwest United B08 Blackvs.Washington Rush B08 A
 595908  Snohomish High School  12:00 PM  Low A7 vs A9Snohomish United B08 Black Avs.Kitsap Alliance FC - B08 A
 595905  Jefferson Playfield  01:00 PM  S A6 vs A1Seattle United B08 Tango Bvs.GS Surf B08 B

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595910  Kasch Park Sports Complex  11:45 AM  2A A2 vs A6Washington Rush B08 Avs.Seattle United B08 Tango B
 595909  Marymoor Park  02:30 PM  4 A3 vs A5Crossfire Premier B08 Bvs.Northwest United B08 Black
 595912  Silverdale Stadium  04:30 PM  STDM A9 vs A8Kitsap Alliance FC - B08 Avs.Whatcom FC Ra - B08 Gold

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595911  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A1 vs A7GS Surf B08 Bvs.Snohomish United B08 Black A

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595915  Jefferson Playfield  10:00 AM  N A6 vs A3Seattle United B08 Tango Bvs.Crossfire Premier B08 B
 595916  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A4Northwest United B08 Blackvs.WPFC B08 White B
 595913  Phillips 66 Soccer Park  11:30 AM  01 A8 vs A1Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.GS Surf B08 B
 595914  Snohomish High School  02:30 PM  Low A7 vs A2Snohomish United B08 Black Avs.Washington Rush B08 A

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595884  Van Asselt Elementary  11:00 AM  1 A6 vs A4Seattle United B08 Tango Bvs.WPFC B08 White B

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595921  Silverdale Stadium  12:00 PM  STDM A9 vs A2Kitsap Alliance FC - B08 Avs.Washington Rush B08 A
 595924  Jefferson Playfield  01:00 PM  S A6 vs A5Seattle United B08 Tango Bvs.Northwest United B08 Black
 595922  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A8 vs A3Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.Crossfire Premier B08 B

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595904  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A8 vs A7Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.Snohomish United B08 Black A
 595907  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4a A4 vs A3WPFC B08 White Bvs.Crossfire Premier B08 B

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595928  Snohomish High School  02:00 PM  Low A7 vs A5Snohomish United B08 Black Avs.Northwest United B08 Black
 595927  Phillips 66 Soccer Park  02:30 PM  02 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B08 Goldvs.WPFC B08 White B
 595926  Silverdale Stadium  04:00 PM  STDM A9 vs A3Kitsap Alliance FC - B08 Avs.Crossfire Premier B08 B

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595898  Marymoor Park  10:00 AM  2 A3 vs A2Crossfire Premier B08 Bvs.Washington Rush B08 A
 595919  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  2B A2 vs A8Washington Rush B08 Avs.Whatcom FC Ra - B08 Gold
 595917  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2a A4 vs A6WPFC B08 White Bvs.Seattle United B08 Tango B

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595930  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4b A4 vs A9WPFC B08 White Bvs.Kitsap Alliance FC - B08 A
 595931  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A8Northwest United B08 Blackvs.Whatcom FC Ra - B08 Gold
 595932  Van Asselt Elementary  02:45 PM  1 A6 vs A7Seattle United B08 Tango Bvs.Snohomish United B08 Black A
 595929  Redmond High School  05:00 PM  A A3 vs A1Crossfire Premier B08 Bvs.GS Surf B08 B

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595918  Redmond High School  02:00 PM  HS A3 vs A7Crossfire Premier B08 Bvs.Snohomish United B08 Black A
 595933  Cavelero Mid High School  03:45 PM  Stdm A2 vs A6Washington Rush B08 Avs.Seattle United B08 Tango B

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595920  Woodinville Sports Field  05:30 PM  5 A1 vs A9GS Surf B08 Bvs.Kitsap Alliance FC - B08 A

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595923  Snohomish High School  02:45 PM  Low A7 vs A4Snohomish United B08 Black Avs.WPFC B08 White B
 595925  Woodinville Sports Field  03:00 PM  5 A1 vs A2GS Surf B08 Bvs.Washington Rush B08 A