Team Schedules - Boys Under 17 Div 1
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : Spokane Sounders B02 Rave1303310331333330 14  29 
 A1 : Seattle United B02 Copa A3313033331330130 19  37 
 A2 : WPFC B02 Black A1030303330333328 14  29 
 A4 : Crossfire Premier B02 A3300013333031326 12  28 
 A5 : PacNW B02 Maroon A0301033000333019 0  22 
 A9 : Crossfire Premier B03 A0003300000033315 -6  22 
 A8 : Snohomish United B02 Black A0031100030003011 -14  13 
 A6 : Seattle United B02 Tango B0310300100003011 -19  10 
 A7 : Eastside FC B02 Red A3300130010000011 -20  20 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597481  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  3 A2 vs A3WPFC B02 Black A 1 vs.Spokane Sounders B02 Rave1
 597473  60 Acres  04:30 PM  24 A4 vs A9Crossfire Premier B02 A 2 vs.Crossfire Premier B03 A1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597469  60 Acres  08:30 AM  24 A9 vs A3Crossfire Premier B03 A 0 vs.Spokane Sounders B02 Rave4
 597470  Stocker Fields  09:00 AM  3 A8 vs A4Snohomish United B02 Black A 0 vs.Crossfire Premier B02 A4
 597471  TBD   --    --  A7 vs A5Eastside FC B02 Red A 2 vs.PacNW B02 Maroon A1
 597468  Magnuson  02:30 PM  6 A1 vs A2Seattle United B02 Copa A 1 vs.WPFC B02 Black A0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597475  TBD   --    --  A6 vs A7Seattle United B02 Tango B 0 vs.Eastside FC B02 Red A3
 597474  Starfire Sports Complex  03:00 PM  3 A5 vs A8PacNW B02 Maroon A 1 vs.Snohomish United B02 Black A0
 597472  Spokane Shadow Polo Fields  05:00 PM  1 A3 vs A1Spokane Sounders B02 Rave 1 vs.Seattle United B02 Copa A2

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597477  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A2 vs A4WPFC B02 Black A 1 vs.Crossfire Premier B02 A0
 597478  Grasslawn Park  09:00 AM  GL2 A9 vs A6Crossfire Premier B03 A 1 vs.Seattle United B02 Tango B2
 597516  Spokane Shadow Polo Fields  12:00 PM  15 A3 vs A5Spokane Sounders B02 Rave 2 vs.PacNW B02 Maroon A0
 597479  TBD   --    --  A8 vs A7Snohomish United B02 Black A 2 vs.Eastside FC B02 Red A1

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597476  Magnuson  04:00 AM  7 A1 vs A5Seattle United B02 Copa A 2 vs.PacNW B02 Maroon A2
 597483  Stocker Fields  09:00 AM  3 A8 vs A6Snohomish United B02 Black A 1 vs.Seattle United B02 Tango B1
 597492  Marymoor Park  10:00 AM  3 A9 vs A7Crossfire Premier B03 A 4 vs.Eastside FC B02 Red A1

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597528  Spokane Shadow Polo Fields  01:30 PM  1 A3 vs A2Spokane Sounders B02 Rave 5 vs.WPFC B02 Black A2
 597480  Shorewood  04:30 PM  1 A1 vs A4Seattle United B02 Copa A 1 vs.Crossfire Premier B02 A0
 597482  Redmond High School  05:00 PM  HS A9 vs A5Crossfire Premier B03 A 4 vs.PacNW B02 Maroon A1

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597485  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 A5 vs A1PacNW B02 Maroon A 4 vs.Seattle United B02 Copa A1

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597486  Marymoor Park  09:00 AM  2 A4 vs A2Crossfire Premier B02 A 1 vs.WPFC B02 Black A3
 597488  Preston Park  04:30 PM  2 A7 vs A8Eastside FC B02 Red A 2 vs.Snohomish United B02 Black A2

Bracket - Friday, October 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597494  Valley RidgePark  06:00 AM  1North A5 vs A2PacNW B02 Maroon A 2 vs.WPFC B02 Black A0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597489  Interbay Stadium  12:30 PM  Stdm A1 vs A6Seattle United B02 Copa A 6 vs.Seattle United B02 Tango B0
 597491  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  7 A3 vs A4Spokane Sounders B02 Rave 3 vs.Crossfire Premier B02 A3

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597490  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A2 vs A5WPFC B02 Black A 3 vs.PacNW B02 Maroon A0
 597496  Preston Park  03:00 PM  1 A7 vs A9Eastside FC B02 Red A 4 vs.Crossfire Premier B03 A2

Bracket - Friday, October 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597513  Valley RidgePark  06:30 PM  2North A5 vs A6PacNW B02 Maroon A 0 vs.Seattle United B02 Tango B1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597507  Stocker Fields  03:00 AM  3 A8 vs A2Snohomish United B02 Black A 2 vs.WPFC B02 Black A3
 597495  Marymoor Park  11:00 AM  6 A4 vs A3Crossfire Premier B02 A 2 vs.Spokane Sounders B02 Rave1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597499  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 A5 vs A3PacNW B02 Maroon A 1 vs.Spokane Sounders B02 Rave2
 597498  Shorecrest HS  09:00 AM  1 A6 vs A2Seattle United B02 Tango B 0 vs.WPFC B02 Black A5
 597497  Preston Park  06:30 PM  2 A7 vs A1Eastside FC B02 Red A 2 vs.Seattle United B02 Copa A4

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597518  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A2 vs A1WPFC B02 Black A 1 vs.Seattle United B02 Copa A2
 597525  Stocker Fields  09:00 AM  1 A8 vs A5Snohomish United B02 Black A 1 vs.PacNW B02 Maroon A3
 597524  60 Acres  09:00 AM  24 A9 vs A4Crossfire Premier B03 A 1 vs.Crossfire Premier B02 A3

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597502  Genesee Park and Playfield  11:00 AM  Low A1 vs A8Seattle United B02 Copa A 2 vs.Snohomish United B02 Black A1
 597504  Spokane Shadow Polo Fields  12:00 PM  7 A3 vs A6Spokane Sounders B02 Rave 1 vs.Seattle United B02 Tango B0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597500  Stocker Fields  11:00 AM  4 A8 vs A9Snohomish United B02 Black A 2 vs.Crossfire Premier B03 A1
 597493  Magnuson  02:00 PM  7 A6 vs A1Seattle United B02 Tango B 2 vs.Seattle United B02 Copa A2
 597521  Valley RidgePark  05:00 PM  2North A5 vs A7PacNW B02 Maroon A 5 vs.Eastside FC B02 Red A1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597506  Marymoor Park  09:00 AM  3 A9 vs A1Crossfire Premier B03 A 1 vs.Seattle United B02 Copa A5
 597508  Preston Park  01:00 PM  2 A7 vs A3Eastside FC B02 Red A 1 vs.Spokane Sounders B02 Rave1
 597509  Shoreline Center  02:30 PM  A A6 vs A4Seattle United B02 Tango B 0 vs.Crossfire Premier B02 A3

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597510  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4 A2 vs A9WPFC B02 Black A 2 vs.Crossfire Premier B03 A1
 597511  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  7 A3 vs A8Spokane Sounders B02 Rave 1 vs.Snohomish United B02 Black A0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597515  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4 A2 vs A6WPFC B02 Black A 1 vs.Seattle United B02 Tango B0
 597519  Spokane Shadow Polo Fields  12:00 PM  1 A3 vs A9Spokane Sounders B02 Rave 2 vs.Crossfire Premier B03 A1
 597514  Magnuson  12:30 PM  6 A1 vs A7Seattle United B02 Copa A 7 vs.Eastside FC B02 Red A0

Bracket - Friday, November 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597501  Preston Park  07:00 PM  2 A7 vs A4Eastside FC B02 Red A 1 vs.Crossfire Premier B02 A3

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597522  Valley View MS  01:00 AM  1 A8 vs A2Snohomish United B02 Black A 0 vs.WPFC B02 Black A3
 597505  Hartman Park  09:00 AM  1 A4 vs A5Crossfire Premier B02 A 1 vs.PacNW B02 Maroon A2
 597484  Genesee Park and Playfield  01:00 PM  Low A6 vs A3Seattle United B02 Tango B 1 vs.Spokane Sounders B02 Rave2

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597523  Genesee Park and Playfield  11:15 AM  Low A1 vs A3Seattle United B02 Copa A 1 vs.Spokane Sounders B02 Rave3
 597487  Jefferson Playfield  02:15 PM  FF A6 vs A9Seattle United B02 Tango B 0 vs.Crossfire Premier B03 A1

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597517  Redmond High School  02:30 PM  A A9 vs A8Crossfire Premier B03 A 2 vs.Snohomish United B02 Black A0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597526  Preston Park  05:00 PM  1 A7 vs A6Eastside FC B02 Red A 1 vs.Seattle United B02 Tango B2

Bracket - Friday, November 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597512  Marymoor Park  05:30 PM  1 A4 vs A7Crossfire Premier B02 A 3 vs.Eastside FC B02 Red A1

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597530  Miller  11:00 AM  1 A6 vs A8Seattle United B02 Tango B 1 vs.Snohomish United B02 Black A2

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597527  Marymoor Park  09:00 AM  4 A4 vs A1Crossfire Premier B02 A 1 vs.Seattle United B02 Copa A1
 597529  Valley RidgePark  09:00 AM  1North A5 vs A9PacNW B02 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B03 A2
 597503  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A2 vs A7WPFC B02 Black A 4 vs.Eastside FC B02 Red A0

Bracket - Tuesday, December 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 597520  Redmond High School  07:00 PM  HS A4 vs A8Crossfire Premier B02 A 2 vs.Snohomish United B02 Black A0